×

هشدار روزنامه اصولگرا درباره پیامدهای «ماست‌پاشی» روی دو زن بی‌حجاب در یک فروشگاه

 • کد نوشته: 87836
 • ۱۴۰۲-۰۱-۱۴
 • 96 بازدید
 • ۰
 • گیل و دیلم | خراسان در یادداشتی به حوادث اخیر پرداخت و نوشت: اینک وقت آن فرارسیده که در مواجهه با این مسئله و رفع آن به نحوی که کمترین آسیب متوجه جامعه و ساختارهای دینی و فرهنگی آن شود، طرحی نو دراندازیم و نیازمند بازنگری در بسیاری از نگاه ها و شیوه هایی هستیم […]

  هشدار روزنامه اصولگرا درباره پیامدهای «ماست‌پاشی» روی دو زن بی‌حجاب در یک فروشگاه
 • گیل و دیلم | خراسان در یادداشتی به حوادث اخیر پرداخت و نوشت: اینک وقت آن فرارسیده که در مواجهه با این مسئله و رفع آن به نحوی که کمترین آسیب متوجه جامعه و ساختارهای دینی و فرهنگی آن شود، طرحی نو دراندازیم و نیازمند بازنگری در بسیاری از نگاه ها و شیوه هایی هستیم که از آن ها تاکنون کم آسیب ندیده‌ایم.

  با توجه به شرایط و التهاباتی که از ماه ها قبل در کشور پدید آمد که یکی از ترکش های آن تمسک برخی افراد به رفتارهای هنجارشکن و غیرقانونی و کشف حجاب بود، احتمالا بروز اتفاقات و کشمکش هایی از قبیل ماجرای اخیر و تاسف‌برانگیز ماست‌پاشی و برخوردهای غیرمنطقی با این موضوع، قابل انتظار است.
  هر آن چه این ایام درباره «حجاب» و مواجهه با مسئله کشف حجاب در جامعه شامل سخنرانی، اظهارنظر، رفتار و اقدام چه مثبت و چه منفی پدید آید، مورد توجه مردم و به ویژه کاربران در فضای مجازی قرار می گیرد. یکی از این موارد که در ایام نوروز مورد توجه رسانه ها قرار گرفت و برخی آن را یک اقدام تحسین برانگیز خواندند، قدردانی حراست مجموعه باغ ارم شیراز از رعایت کنندگان حجاب و تذکر مودبانه و متین به بازدیدکنندگان بدحجاب این باغ بود که با واکنش همراه شد؛ البته برخی همین را هم برنتافتند و به آن انتقاد کردند که به نظر می رسد این انتقادها چندان منطقی نبود.
  به هر روی در این ایام، حجم اعتراض ها در برخی تریبون ها به مسئله کشف حجاب افزایش یافت به طوری که وزارت کشور نیز در این باره بیانیه ای صادر کرد .
  اما چالش های کشف حجاب در این روزها به همین جا ختم نشد و چه بسا انتشار فیلم دوربین یک فروشگاه از ماست‌پاشی روی دو زن ، مجدد موضوع حجاب، امر به معروف و نهی از منکر و پدیده برخوردهای نامناسب در نهی از منکر را داغ کرد و بسیاری را به واکنش واداشت.
  آن چه امروز درباره مسئله کشف حجاب در جامعه با آن روبه رو هستیم، به گواه بسیاری از کارشناسان و دلسوزان، اینک وقت آن فرارسیده که در مواجهه با این مسئله و رفع آن به نحوی که کمترین آسیب متوجه جامعه و ساختارهای دینی و فرهنگی آن شود، طرحی نو دراندازیم و نیازمند بازنگری در بسیاری از نگاه ها و شیوه هایی هستیم که از آن ها تاکنون کم آسیب ندیده‌ایم

  لینک کوتاه مطلب:

  https://gildeylam.ir/?p=87836

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *