×

همدستی کارمند دولتی با باند آدم‌رباهای آدمکش

 • کد نوشته: 5310
 • ۱۳۹۵-۰۶-۱۲
 • 177 بازدید
 • ۰
 • ۶ مرد تبهکار با انتشار تصاویر قتل گروگان در شبکه‌های مجازی ایجاد رعب و وحشت کرده بودند ۵ مرد شرور به همراه کارمند یکی از ادارات دولتی استان کرمان، با تشکیل خطرناک‌ترین شبکه آدم‌ربایی، گروگان خود را کشتند و عکس‌های این جنایت را در شبکه‌های مجازی منتشر کردند. این باند خشن آدم‌ربایی در عملیات‌های سخت […]

  همدستی کارمند دولتی با باند آدم‌رباهای آدمکش
 • ۶ مرد تبهکار با انتشار تصاویر قتل گروگان در شبکه‌های مجازی ایجاد رعب و وحشت کرده بودند

  ۵ مرد شرور به همراه کارمند یکی از ادارات دولتی استان کرمان، با تشکیل خطرناک‌ترین شبکه آدم‌ربایی، گروگان خود را کشتند و عکس‌های این جنایت را در شبکه‌های مجازی منتشر کردند. این باند خشن آدم‌ربایی در عملیات‌های سخت مأموران پلیس استان هرمزگان به آخر خط رسیدند.

  عکس جسد در فضای مجازی
  دی‌ماه‌ سال گذشته بود که عکس‌هایی در فضای مجازی منتشر شد. عکس‌هایی از جسد یک مرد ٣۴ ساله به نام حامد که مشخص بود پس از شکنجه‌های وحشتناک به قتل رسیده است. تصاویر وحشتناکی بود، اما از آن ترسناک‌تر حال و روز خانواده حامد بود که با دیدن عکس جسد پسر خود شوکه شده بودند. آنها که چند روزی می‌شد که به خاطر ربوده شدن حامد از سوی چند شرور به‌شدت نگران بودند، با دیدن جسد او راهی کلانتری شدند و از آدم‌ربایان شکایت کردند.

  پدر حامد در شکایت خود به مأموران گفت: «پسرم را چند روز پیش چند مرد شرور ربودند و با تماسی که با خانه ما داشتند، درخواست ٣٠٠‌میلیون تومان پول کردند. آنها می‌گفتند اگر به پلیس خبر دهیم یا این پول را جور نکنیم، پسرمان را به قتل می‌رسانند؛ اما ما این پول را نداشتیم که به آنها بدهیم. هر چه می‌گفتیم حرفمان را گوش نمی‌کردند تا این‌که درنهایت عکس جسد پسرمان را در فضای مجازی دیدیم و شوکه شدیم. آنها به خاطر این‌که به پولشان نرسیدند، پسرمان را کشته‌اند.»

  کشف جسد
  با اعلام این شکایت موضوع در دستور کار مأموران بندرعباس قرار گرفت و با توجه به حساس بودن این پرونده، مأموریت‌های تیم تحقیق در این‌باره آغاز شد. پس از بررسی‌های لازم مشخص شد که ربایندگان جسد مقتول را در مسجدی در یکی از شهرستان‌های استان سیستان‌و‌بلوچستان رها کرده‌اند. با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع، پرونده به دستور بازپرس شعبه دهم بندرعباس به صورت جدی در دستور کار قرار گرفت و تیمی مجرب از مأموران پلیس آگاهی تشکیل شد. فعالیت‌های پلیس ادامه یافت تا این‌که در مرحله نخست تحقیقات، سرنخی از متهمان در استان تهران به‌دست آمد و با توجه به بررسی سوابق آنها، پرونده به پلیس امنیت عمومی استان ارجاع شد و موضوع تحت پوشش اطلاعاتی قرار گرفت. بنابراین به صورت بسیار نامحسوس و با استفاده از شگردهای فنی پیچیده، همه فعالیت‌های آنها رصد و در‌نهایت مخفیگاه‌شان شناسایی شد. پس از شناسایی متهمان، یک شرور در رودان و دو شرور در بندرعباس در یک عملیات ویژه پلیسی دستگیر شدند. بعد از دستگیری، تحقیقات همچنان بر روی این سه متهم ادامه داشت تا این‌که راز تبهکاری‌های این باند مخوف آشکار شد.

  شناسایی یک پرسنل دولتی در این باند
  مأموران در تحقیقات خود دریافتند که یکی از اعضای پنهان این باند فعال در آدم‌ربایی، مردی به نام «ج – د» ٣۵ ساله شاغل یکی از ادارات دولتی شهرهای استان کرمان است که شروران با شگرد هوشمندانه‌ای با وسایل نقلیه متعلق به این پرسنل دولتی و همراهی این مرد اقدام به آدم‌ربایی می‌کردند تا در صورت شناسایی با توجه به شغل این عضو باند، در اداره دولتی و ارایه یک چهره موجه از او، پلیس به آنها شک نکند. آنها با استفاده از این فرد در این پوشش زیرکانه دست به اقدامات مجرمانه می‌زدند؛ بنابراین، این فرد نیز با عملیات پلیسی دستگیر شد.

  سردار عزیزاله ملکی، فرمانده انتظامی هرمزگان در رابطه با این پرونده با تأکید بر این‌که چون اشرار متواری، به خاطر ارتکاب به جرایم مختلف و تحمل سال‌ها حبس از مهارت بسیار بالایی در جابه‌جایی، پنهان شدن و جلوگیری از شناسایی و دستگیری برخوردار بودند، گفت: «بازجویی‌های فنی بسیار زیادی در این زمینه صورت گرفت تا اینکه با اعترافات اشرار و متهمان دستگیر ‌شده زوایای دیگری از موضوع آشکار و مشخص شد که اعضای این باند در آبان‌ماه ‌سال گذشته نیز در یکی از شهرستان‌های استان کرمان مرد دیگری را ربوده و در آن پرونده نیز تحت تعقیب هستند. با بررسی‌های تخصصی صورت گرفته یکی دیگر از اعضای این باند که یکی از سرکردگان ترانزیت مواد‌مخدر در منطقه شرق استان هرمزگان است و سوابق مجرمانه متعددی در این زمینه دارد، شناسایی شد. مأموران درنهایت موفق شدند متهم را که به استان خراسان رضوی متواری شده بود با شگردهای خاص و هدفمند به بندرعباس هدایت و دستگیر کنند. در ادامه با انجام اقدامات اطلاعاتی یکی دیگر از اعضای این باند فعال در زمینه آدم‌ربایی اهل کرمان نیز شناسایی و مشخص شد که وی به دلیل تبحر در رانندگی به‌عنوان راننده در این باند فعالیت داشته و هنگام ربودن مقتول، راننده خودرو بوده است. از این‌رو، وی نیز با کار وسیع اطلاعاتی و شیوه‌های خاص پلیسی از کرمان به بندرعباس هدایت و دستگیر شد.»

  توقیف خودروهای لوکس
  سردار ملکی با اشاره به انهدام کامل این باند فعال در زمینه شرارت، آدم‌ربایی، گروگانگیری، قتل و حمل مسلحانه مواد‌مخدر در منطقه جنوب و جنوب شرق کشور ادامه داد: «اعضای شش نفره این باند مخوف دستگیر و چهار خودرو، شامل یک دستگاه BMW، دو دستگاه پژو ۴٠۵ و یک دستگاه پژو پارس که همگی در اقدامات مجرمانه استفاده می‌شد، توقیف و یک قبضه سلاح شکاری به کار رفته در جرایم از این باند کشف شد. اعضای این باند سابقه متعدد شرارت، آدم‌ربایی و ترانزیت مواد‌مخدر دارند و در یکی از استان‌های همجوار تحت تعقیب مراجع قضائی بوده‌اند. همچنین متهمان در بازجویی‌های فنی به جرایم ارتکابی اعتراف کردند و پس از مواجهه حضوری با اولیای دم و سیر مراحل قانونی با صدور قرار بازداشت موقت روانه زندان شدند.»

  او سن اعضای باند را ۵٧، ٣۴، ٣۵، ٢٨ و ٢٧ ساله عنوان‌کرد و گفت: «از دستگاه قضائی هرمزگان درخصوص پشتیبانی‌های انجام شده برای دستگیری اعضای این باند تشکر می‌کنیم. در ۵ ماهه اخیر ٣ طرح مبارزه با اراذل و اوباش در هرمزگان اجرا شده و در همین راستا ١۵۶ نفر دستگیر شدند و همچنین در کشف سلاح گرم در استان ٢۵‌درصد رشد داشته‌ایم.»

  لینک کوتاه مطلب:

  https://gildeylam.ir/?p=5310

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *