خانهفرهنگی هنریواکنش عجیب یک...

واکنش عجیب یک نماینده مجلس به اخراج اساتید از دانشگاه‌‌ها؛ اساتید دانشگاه اخراج نشده اند، عدم احراز صلاحیت شده اند!

احمد نادری گفت: برای من که از سال ۱۳۷۹ تاکنون یعنی ۲۳ سال در دانشگاه، بخشی را به عنوان دانشجو و بیش از ۱۰ سال نیز استاد دانشگاه تهران هستم، قطع همکاری برخی اساتید با دانشگاه موضوع بسیار طبیعی است.

احمد نادری، عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با ایرنا اظهارات عجیبی درباره اخراج اساتید از دانشگاه‌ها داشته است.

به گزارش گیل و دیلم به نقل از ایرنا، بخش‌های مهم این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید:

برای من که از سال ۱۳۷۹ تاکنون یعنی ۲۳ سال در دانشگاه، بخشی را به عنوان دانشجو و بیش از ۱۰ سال نیز استاد دانشگاه تهران هستم، قطع همکاری برخی اساتید با دانشگاه موضوع بسیار طبیعی است.
بسیار طبیعی است که دانشگاه گاهی اوقات با عضو هیات علمی که خود دانشگاه قبلا او را جذب کرده است، قطع همکاری کند.
در طول سال‌هایی که من در دانشگاه تهران بودم، دانشگاه بارها همکاری خود را با اساتید قطع کرده است زیرا برخی اساتید شرایط را برای ادامه همکاری احراز نکرده بودند.
برای تدریس در دانشگاه هم شرایط علمی و هم صلاحیت عمومی و اخلاقی باید وجود داشته باشد. این موضوع در همه جای دنیا وجود دارد.
من بخشی از تحصیلاتم را در دانشگاه آلمان سپری کرده‌ام و در آنجا هم شرایط همکاری اساتید به همین شکل است. از آنجایی که من سالهاست که فعالیت بین‌المللی در حوزه های مختلف اعم از دیپلماسی علمی دارم، از این موضوع کاملا اطلاع دارم.
البته به نسبت فرهنگ آن جامعه شرایط اخلاقی متفاوت است اما یکسری شرایط اخلاقی مشترک در کل دنیا وجود دارد. در طول سالیانی که من در دانشگاه تهران بودم فراوان دیده‌ام که با استادی قطع همکاری شود.
من این موضوع را به معنایی که «اخراج اساتید» مطرح کرده‌اند، نمی‌دانم بلکه به معنای قطع همکاری فرض می‌کنم. کما اینکه زمانی که فردی به عنوان عضو هیات علمی در دانشگاه پذیرفته می‌شود تعهد و امضا می‌دهد که بایستی یکسری شرایط را برای ادامه همکاری داشته باشد.
اساتیدی که با آنها قطع همکاری می‌شود که تعداد آنها بسیار اندک نیز هستند شرایط ادامه همکاری را ندارند و خود آنها هم کم‌کاری کرده‌اند.
موج رسانه‌ای در مورد قطع همکاری دانشگاه‌ها با اندکی از اساتید به راه افتاده تا این موضوع را سیاسی و امنیتی جلوه داده می‌شود، واقعیت ندارد، بلکه موضوع عدم احراز شرایط برای ادامه همکاری مطرح است

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

عضو شورای شهر لاهیجان : خیابان شیشه گران و باند کندرو استخر لاهیجان سنگ فرش شود

ایستگاه آتش نشانی و پایگاه اورژانس در زیر پل روگذر میدان گیل احداث شود دکتر ابراهیم خوشحال در جلسه شورای شهر گفت : جهت افزایش خدمات رسانی آتش نشانی و اورژانس و کوتاه شدن زمان رسیدن به محل...

عضو شورای شهر لاهیجان : سنگ فرش خیابان شهید کریمی بزودی آغاز می شود

به گزارش گیل و دیلم به نقل از روابط عمومی شورای شهر لاهیجان ، فرشید فلاح در جلسه شورای شهر گفت : با توجه به اینکه دو سال از عمر شورای ششم پشت سر گذاشته شد و وارد سال...

فخرفروشی روزنامه دولت رئیسی به دولت روحانی؛ آنچه برای «ژنرال‌های نفتی» آرزوی محال بود تحقق یافت

روزنامه ایران نوشت: درآمدهای ایران از محل صادرات نفت و گاز در سال گذشته در محدوده عدد ۵۵ میلیارد دلار؛ افزایشی دست کم 43 درصدی در خلال تنها یک‌سال! روزنامه ایران امروز در گزارشی با عنوان «آنچه برای ژنرال های نفتی...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.