×

وزیر ارتباطات: مردم به مرور طعم شیرین سرعت اینترنت را خواهند

 • کد نوشته: 86542
 • ۱۴۰۱-۱۲-۰۱
 • 155 بازدید
 • ۰
 • وزیر ارتباطات در نهمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت گفت: حدود ۹۳ درصد دستگاه‌های مشمول به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند متصل شده‌اند و اکنون نزدیک به ۳ هزار خدمات دولتی از طریق این پنجره ارائه می شود. به گزارش گیل و دیلم ، عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در نهمین […]

  وزیر ارتباطات: مردم به مرور طعم شیرین سرعت اینترنت را خواهند
 • وزیر ارتباطات در نهمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت گفت: حدود ۹۳ درصد دستگاه‌های مشمول به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند متصل شده‌اند و اکنون نزدیک به ۳ هزار خدمات دولتی از طریق این پنجره ارائه می شود.

  به گزارش گیل و دیلم ، عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در نهمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت گفت: یک اتفاق بزرگی که امسال رخ داد -آرزویی که شاید در یک و دو دهه گذشته، وجود داشت- راه‌اندازی واقعی پنجره خدمات دولت بود تا زمانی که مردم مراجعه می‌کنند به تمام خدمات دولت دسترسی داشته باشند. قدم اول این کار در سال ۱۴۰۱ برداشته شد.

  وی ادامه داد: در قانون بودجه این موضوع تبدیل به تکلیف دستگاه‌ها شد و با همکاری خوبی که دستگاه ها داشتند حدود ۹۳ درصد دستگاه های مشمول به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند متصل شده اند و اکنون نزدیک به ۳ هزار خدمات دولتی از طریق این پنجره ارائه می شود.

  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در بخش دیگری از سخنان خود افزود: در حوزه صنعت فضایی که جزو حوزه‌های کاری وزارت ارتباطات است در یکسال اخیر با همت رئیس جمهور شورای عالی فضایی احیا شد. دو جلسه نیز تشکیل شد. ما در یک سال گذشته ۶ پرتاپ داشتیم که در تاریخ فضایی کشور بی‌سابقه بوده است.

  وی اعلام کرد: مردم به مرور طعم شیرین فناوری سرعت اینترنت را خواهند چشید. کمک به زیرساخت اعتباری کشور بسیار مهم است و اپراتورها باید در نظر بگیرند که سرمایه‌گذاری‌ها در دراز مدت، سودآور خواهد بود.

  زارع‌پور گفت: «فناوری اطلاعات» در همه حوزه‌ها، حتی دامپروری وارد شده تا زندگی را برای مردم جهان آسان‌تر کند.

  وی افزود: سهم اقتصاد دیجیتال در ایران در زمان شروع دولت حدود ۶.۴ درصد بود و هم‌اکنون به ۷.۴ درصد رسیده است.

  وزیر ارتباطات گفت: پیش‌بینی می‌شود زودتر از برنامه توسعه کشور که گفته شده تا ۱۴۰۴ این عدد به ۱۰ درصد برسد، تا پایان دولت بتوانیم به سهم ۱۰ درصدی دست پیدا کنیم

  لینک کوتاه مطلب:

  https://gildeylam.ir/?p=86542

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *