خانهاقتصادیوضعیت بازار خودرو...

وضعیت بازار خودرو به شدت بحرانی است/ افزایش قیمت خودرو ما را یاد افزایش هر ساله قیمت بنزین می اندازد/ امتیاز منفی وزارت صمت با افزایش قیمت خودرو

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان این که افزایش قیمت خودرو امتیاز منفی و حساس برای وزارت صمت است، گفت: علی رغم همه تدابیری که برای مهار و کاهش تورم شکل می گیرد، ولی قیمت خودرو به صورت غیر واقعی افزایش می‌یابد که نه تنها ضرورتی نداشت بلکه به اقتصاد کشور شدیدا آسیب می رساند.

به گزارش گیل و دیلم ، آقای سید محمد حسینی در گفت‌و‌گو با خبرنگار شفقنا در رابطه با وضعیت بازار خودرو اظهار کرد: وضعیت بازار خودرو به شدت بحرانی است و افزایش قیمتی که شکل گرفت، باعث تشدید تورم خواهد شد که این کار بر خلاف شعار سالی است که از سوی رهبر انقلاب انتخاب شد؛ افزایش ۴۰ درصدی قیمت در ابتدای سال ما را یاد افزایش قیمت بنزین در اوایل هر سال می اندازد که به شکل مستقیم در افزایش تورم تاثیر دارد؛ بنابراین ابتدا باید وزارت صمت و بعد از آن هم دولت و بقیه مسوولین پاسخگوی این امر باشند.

وی افزود: علی رغم همه تدابیری که برای مهار و کاهش تورم شکل می گیرد، ولی قیمت خودرو به صورت غیر واقعی افزایش می‌یابد که نه تنها ضرورتی نداشت بلکه به اقتصاد کشور شدیدا آسیب می رساند.

آقای حسینی در خصوص واردات خودروهای کارکرده، اظهار داشت: انتقال لایحه بودجه بعد از تصویب در مجلس، به شورای نگهبان و یا مجمع تشخیص مصلحت امر طبیعی است؛ ولی وقتی افرادی که در مجلس بودند و نتوانستند با رأی خود مانع از تصویب مصوبه شوند، بخواهند در مجمع تشخیص و با رأی منفی خود به هدفشان برسند، کار اشتباهی است. واردات خودروهای کارکرده و تاثیر آن بر بازار خودرو، نظر کارشناسی است و با توجه به وضعیت بازار و قیمت خودروهای داخلی این تصمیم اتخاذ شده بود.

وی افزود: واردات خودرو، موقتی است زیرا وقتی بحث بودجه سنواتی مطرح می شود یعنی واردات برای یک سال انجام می شود تا رقابت ایجاد و بر قیمت تاثیر بگذارد از سوی دیگر مردم حق انتخاب دارند و می توانستند این حق انتخاب را برای یکسال داشته باشند که قطعا سود و نفع ان بیشتر از ضررش برای بازار خودرو و اقتصاد کشور بود.

آقای حسینی خاطرنشان کرد: بعد از رد مصوبه واردات خودرو توسط مجمع تشخیص، دولت باید ورود کند و برای تنظیم بازار می‌تواند این وادات را انجام دهد و اگر به مصوبه مجلس نیاز باشد ما ورود کنیم اما باید خارج از بودجه سنواتی صورت بگیرد.

وی در پایان این را هم اضافه کرد که افزایش قیمت خودرو امتیاز منفی و حساس برای وزارت صمت خواهد بود

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

ورود ۳۱۱ هزار خودرو به گیلان در آخر هفته

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان، از ورود ۳۱۱ هزار و ۷۲۶ وسیله نقلیه به استان گیلان طی چهار روز گذشته خبر داد و گفت: شاهد رشد ۴۱ درصدی ورود به استان هستیم. به گزارش گیل و دیلم...

ترافیک روان در جاده‌های گیلان

رییس پلیس راه گیلان از ترافیک عادی و روان در همه جاده‌های ورودی و خروجی استان خبر داد. به گزارش گیل و دیلم ، سرهنگ جاور صفاری گفت: به رغم تعطیلات پیش رو و ورود مسافران به گیلان، هم اکنون...

نماینده مجلس: اطرافیان رئیسی افرادی را برای پست‌های مهم سفارش می‌کنند که توانایی اداره بخشداری را هم ندارند

حبیب‌الله دهمرده نماینده زابل در مجلس یازدهم با انتقاد از مدیران دولت رئیسی می‌گوید: فردی که برای وزارت و استانداری انتخاب می‌شود باید توانمندی داشته باشد که بتواند بار‌های سنگین وزارتخانه و استانداری را به دوش بکشد. انتخاب بد...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.