×

پاسخهای صریح رئیس جمهور به مخالفان برجام /انقلابی بودن یعنی آزادی اندیشه، بیان و نقد

 • کد نوشته: 4662
 • ۱۳۹۵-۰۵-۱۲
 • 50 بازدید
 • ۰
 • پاسخهای صریح رئیس جمهور به مخالفان برجام /انقلابی بودن یعنی آزادی اندیشه، بیان و نقد به گزارش پایگاه خبری گیل و دیلم به نقل از خبر آنلاین رییس‌جمهور گفت: انقلابی بودن یعنی آزادی اندیشه، بیان و نقد. اینکه مردم نقدهای خود را نسبت به حاکمیت بیان می‌کنند، زیبایی انقلاب و آزادی را نشان می‌دهد. به […]

  پاسخهای صریح رئیس جمهور به مخالفان برجام /انقلابی بودن یعنی آزادی اندیشه، بیان و نقد
 • پاسخهای صریح رئیس جمهور به مخالفان برجام /انقلابی بودن یعنی آزادی اندیشه، بیان و نقد

  به گزارش پایگاه خبری گیل و دیلم به نقل از خبر آنلاین رییس‌جمهور گفت: انقلابی بودن یعنی آزادی اندیشه، بیان و نقد. اینکه مردم نقدهای خود را نسبت به حاکمیت بیان می‌کنند، زیبایی انقلاب و آزادی را نشان می‌دهد.

  به گزارش گیل و دیلم، حجت‌الاسلام روحانی در همایش سالگرد تاسیس شرکت ملی گاز که صبح امروز برگزار شد، با تبریک به مناسبت تاسیس این شرکت، اظهار کرد: موضوع نفت و گاز همواره برای ما جایگاهی ویژه داشته و مسئله‌ای صرفا اقتصادی نبوده و الان هم نیست.

  اهم سخنان وی به نقل از خبرگزاری ها به شرح زیر است: * شرط مهم انقلابی بودن، قرار گرفتن استقلال و آزادی در راس امور است. انقلاب یعنی مستقل بودن. یعنی دست نیازمان به سوی کسی دراز نباشد. انقلاب یعنی با اراده خود تصمیم گرفتن و به رای مردم خود متکی بودن و سر در برابر مردم خود فرو آوردن.

  * یکی از مسائل مهم برای انقلابی ماندن و مستقل ماندن، مسئله نفت و انرژی است.در فضای تحریم همیشه دست ما به سوی دیگران دراز است. وقتی تحریم بود عزت نبود، اما برجام برای ما عزت آورده است چون هر چیزی که می‌خواستیم بخریم باید از یکی دو کشور با هر کیفیت و شرایط و قیمتی که مشخص می‌کنند تهیه کنیم اما در برجام انتخاب‌های ما متعدد شد.

  * بعضی این عزت برایشان مهم نیست، اما ملت ایران از اول انقلاب دنبال عزت بود و خوب نیست برای خریدن یک پمپ منت چند کشور را بکشد و در نهایت یک پمپ با کیفیت بخرد خوب نیست اما این که آزادانه بین‌ ده‌ها کشور خرید کند آثار برجام است.

  * این که نمی‌گذاشتند بیش از یک میلیون بشکه نفت بفروشیم یک مقوله است اما این که یک قدرت اجازه فروش نفت ایران را ندهد یک مقوله دیگر است. مگر نمی‌گفتند فشار و زور تاثیری ندارد، پس چرا نمی‌گذاشتند نفت بیشتر بفروشیم؟

  *امروز نفت خام و میعانات به میزان دو نیم میلیون بشکه صادر می‌شود. عزت ما در سایه اراده ماست و اراده ما در سایه سیاست درست است و سیاست درست در راستای خردورزی است نه شعاردهی .

  * اگر دولتی به خواست مردم با خردورزی عمل کرد، می‌تواند ما را در مسیر سربلندی قرار دهد از آغاز انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی نقش نیروهای نفت و گاز چشمگیر بود در زمان جنگ مسئولیت پدافند هوایی را داشتم و هر کجا بمباران می‌شد می‌رفتم و شاهد بودم بخش نفت و گاز ما برای مهار آتش و تعمیرات اقدام می‌کرد و کار بزرگی بر دوش صنعت نفت و گاز ما بود در همه جا این صنعتگران با ایمان و انقلابی بودنشان و مهارتشان کار کردند.

  * امروز در پسابرجام باید از فناوری‌های نو دنیا هم بهتر استفاده کنیم در بخش نفت و گاز پیشرفت‌های خوبی داریم و برای همین جذب فناوری نو بسیار آسان است مخصوصا برای بازیافت منابع اگر امروز دنبال آن نباشیم فردا دیر می‌شود.

  * اگر مردم در زمستان می‌توانند در فضای مناسبی زندگی خود را بگذرانند، و علاوه بر فضای زندگی‌شان، زندگی خانوادگی‌شان نیز گرم شود، در سایه انرژی است.

  * آمار و ارقامی که امروز اعلام شد، نشان می‌داد که مسیر تحول چگونه بوده است. سال پیروزی انقلاب اعلام شد که تولید و مصرف گاز به صورت سالانه ۲/۵ میلیارد متر مکعب بوده است و برآورد در سال آینده، ۲۸۴ میلیارد متر مکعب است و مقایسه این دو رقم نشان می‌دهد، مسیر تحول چگونه بوده است.

  * جمعیت زیر پوشش مصرف گاز در سال ۵۷ تنها ۱ درصد بوده و امروز این جمعیت بالای ۹۰ درصد است و هدف‌گذاری ما برای سال ۹۶ چیزی درحدود ۹۵ درصد است که تقریباً همه جمعیت مردم ایران را در برمی‌گیرد، کار بسیار بزرگی است.
  *عملکرد شرکت گاز نشان می‌دهد کار بزرگی برای رفاه و آسایش مردم انجام داده است و مردم فراموش نمی‌کنند که روزگاری به خاطر کمبود گاز قطعی گاز داشتیم، اما سال قبل گفتند نگرانی از کمبود گاز نداشتیم و آرامش را به خانواده‌های ایران بازگرداندند.

  * در جایی که منابع مشترک باشد دیگری به ما رحم نمی کند. منابع مشترک نفت و گاز برای همین برای ما اهمیت دارد این خواست ملت ایران است کاری که در پارس جنوبی انجام شد در این سه سال این بود که روزانه حدود ۱۴۰ میلیون متر مکعب گاز اضافه شد امسال هم فاز ۱۸، ۱۹، ۲۰، ۲۱ به مدار خواهد آمد و امیدواریم باز هم به میزان برداشت گاز اضافه شود و در سال ۹۶ همه فازها را به اتمام برسانیم ۵۰ درصد گاز کشور از پارس جنوبی تامین می‌شود که پیشرفت خوبی است

  *در زمینه بازیافت اگر به موقع عمل نکنیم دیگر صرفه نخواهد داشت اگر دست به کار نشویم و تلاش نکنیم ضرر خواهیم کرد. این قانون طبیعت است که نمی‌توان با آن جنگید ما نمی‌توانیم با شعارهای تو خالی برابر قدرت های بزرگ بایستیم .

   

   

   

  منبع :خبرآنلاین

  برچسب ها

  لینک کوتاه مطلب:

  https://gildeylam.ir/?p=4662

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *