×

پایانی دراماتیک برای آتزوری شایسته

 • کد نوشته: 3924
 • ۱۳۹۵-۰۴-۱۲
 • 130 بازدید
 • ۰
 • ایتالیا که به عنوان صدر نشین از گروه مرگ صعود کرده بود و سپس در بازیی حساب شده اسپانیا را از پیش رو برداشته بود، این بار حریف سخت دیگری را پیش رو داشت که برای رسیدن به این مرحله راه راحت تری را نسبت به ایتالیا پشت سر گذاشته بود. در سومین بازی مرحله […]

  پایانی دراماتیک برای آتزوری شایسته
 • ایتالیا که به عنوان صدر نشین از گروه مرگ صعود کرده بود و سپس در بازیی حساب شده اسپانیا را از پیش رو برداشته بود، این بار حریف سخت دیگری را پیش رو داشت که برای رسیدن به این مرحله راه راحت تری را نسبت به ایتالیا پشت سر گذاشته بود.

  در سومین بازی مرحله یک‌چهارم پایانی جام ملت‌های اروپا ۲۰۱۶ تیم‌های ملی ایتالیا و آلمان در شهر بوردو به مصاف هم رفتند و در پایانی این آلمان بود که در ضربات پنالتی به پیروزی رسید.

  در ابتدای مسابقه با وجود اینکه به نظر می‌رسید ژرمن‌ها آمادگی بیشتری برای تسلط بر بازی دارند، این ایتالیایی‌ها بودند که دقیقه شش نخستین حمله را ترتیب دادند، با این حال شوت جاکرینی در میانه راه توسط بواتنگ بلوکه شد. در ادامه، بازی با برخوردهای متعدد بازیکنان پیش رفت؛ دقیقه ۱۳ سامی خدیرا به دلیل احساس درد در پایش دیگر قادر به ادامه مسابقه نبود و یک تعویض اجباری را به لوو تحمیل کرد: دقیقه ۱۶ باستین شواین‌اشتایگر به جای او به زمین آمد و بازوبند کاپیتانی را نیز به بازو بست. بازی در این دقایق سرعتی که انتظار آن می‌رفت را نداشت.

   

  01124057

   

  دقیقه ۲۷ شواینی روی پاس زیبای متس هوملس در منطقه یک‌شانزدهم و بعد از عبور از ده شیلیو می‌رفت تا با یک ضربه سر روی دروازه بوفون خطرساز ظاهر شود اما داور خطای هند کاپیتان مانشافت را اعلام کرد. آلمانی‌ها که تا دقیقه ۳۵ در تلاش برای عبور از سد دفاع فشرده ایتالیا بودند، دقیقه ۳۶ توانستند توسط هکتور روی دروازه بوفون سانتر کنند، اما این دروازه‌بان بعد از آنکه فلورنزی در میانه راه روی توپ اثر گذاشته بود، این ضربه را مهار کرد. دقیقه ۴۲ تلاش ناکام تونی کروس در شوت زنی به سمت دروازه ایتالیا، در بازگشت توماس مولر را در نزدیکی نقطه پنالتی صاحب توپ کرد اما ضربه این مهاجم بایرنی به توپ شدت لازم را نداشت و در دستان بوفون آرام گرفت.

   

   

  01124056

   

   

  دقیقه ۴۴ پاس عرضی جاکرینی از سمت چپ دروازه نویر در حالیکه به نظر می‌رسید از همه بازیکنان دو تیم عبور می‌کند، به استفانو استروارو رسید ولی شوت سهمگین او به سمت چارچوب دروازه آلمان با دخالت بواتنگ راهی کرنر شد. این آخرین فرصت خطرناک دو تیم بود که در نهایت گلی در بر نداشت تا نیمه نخست بدون گل مساوی به پایان برسد.

  با شروع نیمه دوم ایتالیایی‌ها بودند که حملات بیشتری را در دستور کار داشتند اما هیچ یک از حرکات آنها تهدیدی برای دروازه نویر نبود تا اینکه دقیقه ۵۳ پاس دقیق گومز برای مولر چیزی نمانده بود آلمان را پیش بیندازد اما فلورنزی از راه رسید و توپ را به کرنر فرستاد. این کرنر را تونی کروس ارسال کرد که به بواتنگ رسید و موقعیت خطرناک دیگری برای ژرمن‌ها شکل گرفت اما توپ این مدافع با اختلافی میلی‌متری از بالای دروازه به بیرون رفت. در این دقایق بار دیگر برخوردها زیاد شد که در همین راستا پارولو؛ ده شیلیو و استورارو کارت زرد گرفتند. بالاخره دقیقه ۶۵ قفل دروازه‌ها شکست و مسوت اوزیل موفق شد روی پاس یوناس هکتور از سمت چپ دروازه بوفون که در میانه راه بونوچی هم روی آن اثر گذاشته بود دروازه ایتالیا را باز کرده و حساب کار را ۱ بر ۰ کند.

   

  01124060

   

  دقیقه ۶۸ چیزی نمانده بود ژرمن‌ها گل دوم را نیز بزنند اما گومز اگر چه با بوفون تک به تک شده بود ولی وقتی به توپ در شرایطی ضربه زد که تعادل کافی را نداشت. با این حال ضربه او با وجود اینکه در چارچوب بود، بعد از برخورد با سر انگشتان بوفون به کرنر رفت. آلمان بعد از جلو افتادن در نتیجه، به حملات خود ادامه داد؛ دقیقه ۷۲ گومز هم به دلیل آسیب‌دیدگی ناچار به ترک زمین شد و دراکسلر به جای او به میدان آمد.

   

  از دقیقه ۷۵ ایتالیا هم دست به حملاتی زد که دقیقه ۷۸ یک ضربه پنالتی برای آنها در پی داشت که بعد از برخورد توپ با دست بواتنگ به دست آمد. بونوچی در شرایطی این ضربه را تبدیل به گل کرد که نویر به سمت توپ حرکت کرده بود اما تلاش او ثمری نداشت و نتیجه به تساوی کشیده شد.

   

  01124062

   

  در ادامه باز هم از شدت حملات دو تیم کاسته شد تا در پی عدم تغییر نتیجه، کار به وقت‌های اضافی کشیده شود. در نیمه نخست وقت‌های اضافه احتیاط دو تیم خیلی بیشتر از جرأت آنها برای خطر کردن به نظر می‌رسید و فرصت خطرناکی روی هیچ یک از دروازه‌ها ایجاد نشد. در نیمه دوم اگر چه نویر و بوفون به بیکاری پانزده دقیقه اول نبودند اما فرصت جدی و خطرناکی دروازه‌شان را تهدید نکرد تا کار به ضربات پنالتی بکشد.

   

   

  در ضربات پنالتی آلمان ها در حالی ۶-۵ پیروز شدند که چند بار دو تیم پیروزی را به یکدیگر تعارف کردند تا اینکه در نهایت هکتور گل پیروزی بخش را به ثمر رساند.

  Germany's Jonas Hector scores the decisive penalty during the Euro 2016 quarterfinal soccer match between Germany and Italy, at the Nouveau Stade in Bordeaux, France, Saturday, July 2, 2016. Germany beat Italy 6-5 in a penalty shootout. (AP Photo/Michael Sohn)

  در ماراتن پنالتی ها، روی هم هفت ضربه را دو تیم از دست دادند. زاتزا، بونوچی و دارمیان پنالتی های خود را از دست دادند و در تیم ملی آلمان نیز مولر، اوزیل و شواین اشتایگر پنالتی خراب کردند.

   

   

   

  لینک کوتاه مطلب:

  https://gildeylam.ir/?p=3924

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *