×

پایان خوش لیگ جهانی والیبال با پیروزی

 • کد نوشته: 3977
 • ۱۳۹۵-۰۴-۱۳
 • 92 بازدید
 • ۰
 • تیم ملی والیبال کشورمان در سومین دیدار هفته سوم لیگ جهانی والیبال از ساعت ۲۱ در سالن دوازده هزار نفری آزادی به مصاف آرژانتین رفت و موفق شد با نتیجه ۳ بر ۲ حریف را که هدایتش را خولیو ولاسکو بر عهده دارد، شکست دهد. رائول لوزانو، سرمربی آرژانتینی تیم ملی ایران در آخرین بازی […]

  پایان خوش لیگ جهانی والیبال با پیروزی
 • تیم ملی والیبال کشورمان در سومین دیدار هفته سوم لیگ جهانی والیبال از ساعت ۲۱ در سالن دوازده هزار نفری آزادی به مصاف آرژانتین رفت و موفق شد با نتیجه ۳ بر ۲ حریف را که هدایتش را خولیو ولاسکو بر عهده دارد، شکست دهد.

  رائول لوزانو، سرمربی آرژانتینی تیم ملی ایران در آخرین بازی خود در لیگ جهانی و مقابل تیم کشورش از سعید معروف، مجتبی میرزاجان‌پور، حمزه زرینی، علی مباشری، عادل غلامی، محمد موسوی و مهدی مرندی (لیبرو) به عنوان ترکیب اولیه استفاده کرد.

  ۳ امتیاز نخست بازی را بازیکنان ایران کسب کردند. اشتباهات بازیکنان آرژانتین در این ست، قدرت حمله آنها را خنثی می‌کرد و بازی شانه به شانه پیش می‌رفت. امتیاز ۲۴ توسط حمزه زرینی در یک حمله بی دفاع به دست آمد در حالی که حریف ۲۳ امتیاز گرفته بود. امتیاز ۲۵ این ست را محمد موسوی به دست آورد تا نتیجه ۲۵ بر ۲۳ در ست نخست به سود ایران تمام شود.

  تیم ایران در پایان ست نخست ۱۵ امتیاز از اسپک، ۲ امتیاز از دفاع و ۸ امتیاز از اشتباهات حریف به دست آورد و تیم آرژانتین نیز ۱۴ امتیاز از حمله، ۴ امتیاز از دفاع و ۵ امتیاز از اشتباهات ایران به دست آورد.

  بازیکنان ایران در ست دوم بر خلاف بازیکنان آرژانتین به طور فوق‌العاده‌ای کم اشتباه بودند و در مقابل شاگردان ولاسکو، شب پر اشتباهی را پشت سر گذاشتند. ضمن اینکه دریافت‌ها و توپگری‌های بازیکنان ایران به مراتب بهتر از شب‌های گذشته بود. با این حال نتیجه ست دوم با عملکرد بهتر بازیکنان آرژانتین ۲۵ بر ۲۲ به سود آنها تمام شد.

  تیم ایران در پایان ست دوم، ۲۶ امتیاز از اسپک، ۵ امتیاز از دفاع و ۱۶ امتیاز از اشتباهات حریف به دست آورد و تیم آرژانتین نیز ۳۱ امتیاز از حمله، ۶ امتیاز از دفاع، ۲ امتیاز مستقیم سرویس و ۸ امتیاز از اشتباهات ایران به دست آورد.

  بازی در ست سوم به سود ایران در جریان بود و دو تیم در امتیاز ۸ بر ۴ به سود ایران برای نخستین وقت استراحن فنی نزد مربیان خود رفتند. غرولند مختصر حمزه زرینی و محمد موسوی بر سر هم در حالی که ایران همچنان از حریف خود پیش بود از صحنه‌های جالب این ست بود. تیم ایران با وجود برتری در شروع این ست ۲۵ بر ۲۱ شکست خورد.

  در ست چهارم نیز بازی برابری را از دو تیم ایران و آرژانتین شاهد بودیم. اشتباهات بازیکنان آرژانتین از یک سو و حملات موثر آنها از سوی دیگر اجازه نمی‌داد که هیچ‌کدام از تیم‌ها اختلاف امتیاز محسوسی پیدا کنند، ضمن اینکه نباید از توپگیری و دفاع روی تور خوب شاگردان لوزانو غافل شد. ست چهارم با نتیجه ۲۵ بر ۲۲ به سود ایران در میان جو وحشتناک سالن‌ آزادی تمام شد تا کار به ست پنجم بکشد.

  ولاسکو در ست پنجم همچنان اصرار داشت مثل ست‌های گذشته از پاسور دوم تیمش استفاده کند. نتیجه ۲ بر یک به سود ایران، او را مجبور به استفاده از نخستین وقت استراحت خود کرد. این نشان می‌داد او نمی‌خواست به هیچ وجه در تهران ببازد. ثبت امتیاز ۲ بر ۲ در یک صحنه مشکوک باعث شد تا لوزانو هم شاگردانش را برای وقت استراحت فرا بخواهند.

  ایران ۶ بر ۳ پیش بود که برخورد عجیب غلامی و عبادی‌پور در منطقه ۴، امتیاز چهارم را به آرژانتین داد. ولاسکو همچنین در ادامه، لوسیانو دی‌چکو، پاسور اول خود را نیز به کار گرفت ولی دو تیم در امتیاز ۸ بر ۵ به سود ایران، زمین‌ها خود را عوض کردند. تیم ایران با برتری در دفاع روی تور و پاس‌ها سرعتی سعید معروف توانست در ست پنجم ۱۶ بر ۱۴ پیروز شود و در آخرین بازی خود در لیگ جهانی ۲۰۱۶، ۳ بر ۲ آرژانتین را شکست دهد.

  لینک کوتاه مطلب:

  https://gildeylam.ir/?p=3977

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *