خانهاقتصادیپس از اعلام...

پس از اعلام نرخ جدید؛ تجدیدنظر در قیمت‌ خودروهای مونتاژی | عقب نشینی زودهنگام شورای رقابت

سخنگوی شورای رقابت از تجدیدنظر در قیمت‌ خودروهای مونتاژی خبر داد و گفت: نباید طوری قیمت‌گذاری کنیم که تولید متوقف شود.

به گزارش گیل و دیلم ، اسماعیل شجاعی با بیان این‌که محاسباتی که شورای رقابت در مورد خودروهای مونتاژی انجام داده است، مربوط به صورت‌های مالی سال گذشته است، اظهار کرد: شرکت‌های خودروسازی صورت‌های مالی شش‌ماه اول سال ۱۴۰۱ خود را به سازمان حمایت ارائه کردند و محاسبات انجام‌ شده که هفته قبل نتیجه آن اعلام بر مبنای این صورت‌های مالی بود.
وی با تاکید بر این‌که محاسبات جدید انجام خواهد شد، گفت: البته اعلام کردم که محاسبات جدید در سه ماه آینده انجام خواهد شد اما ریاست شورا به من گفتند، ممکن است این اتفاق خیلی زودتر هم اتفاق بیفتد. البته شورا، تجدیدنظر نمی‌کند بلکه محاسبات جدید را بر اساس صورت‌های مالی ارائه خواهیم داد.

سخنگوی شورای رقابت با اشاره به صدور دستورالعمل قیمت‌گذاری خودرو در بهمن ماه سال گذشته{۱۴۰۱}، عنوان کرد: زمانی قیمتی را اعلام می‌کنیم ممکن است مصرف‌کننده یا تولیدکننده نسبت به این قیمت نارضایتی داشته باشند. همان‌طور که در مورد قیمت‌های تولیدی به‌صورت میانگین ۳۰ درصد بالاتر از قیمت‌های فعلی بود، بسیاری از مصرف‌کنندگان اعلام می‌کردند به نفع تولیدکننده اقدام کرده‌اید، اکنون که قیمت خودروهای مونتاژی پایین‌تر شده است، تولیدکننده‌ها ناراضی هستند.

شجاعی که در یک گفت‌وگوی تلویزیونی سخن می‌گفت، با بیان این‌که وظیفه شورای رقابت تنظیم‌گری است، گفت: حمایت از مصرف‌کننده از اصول اصلی شورا است اما این حمایت از دروازه‌های تولید می‌گذرد، نباید طوری قیمت‌گذاری کنیم که تولید متوقف شود.

بر اساس این گزارش، قیمت خودروهای مونتاژی شنبه هفته جاری(۱۶ اردیبهشت) در شورای رقابت تصویب و یکشنبه(۱۷ اردیبهشت) اعلام شد.

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

ورود ۳۱۱ هزار خودرو به گیلان در آخر هفته

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان، از ورود ۳۱۱ هزار و ۷۲۶ وسیله نقلیه به استان گیلان طی چهار روز گذشته خبر داد و گفت: شاهد رشد ۴۱ درصدی ورود به استان هستیم. به گزارش گیل و دیلم...

ترافیک روان در جاده‌های گیلان

رییس پلیس راه گیلان از ترافیک عادی و روان در همه جاده‌های ورودی و خروجی استان خبر داد. به گزارش گیل و دیلم ، سرهنگ جاور صفاری گفت: به رغم تعطیلات پیش رو و ورود مسافران به گیلان، هم اکنون...

نماینده مجلس: اطرافیان رئیسی افرادی را برای پست‌های مهم سفارش می‌کنند که توانایی اداره بخشداری را هم ندارند

حبیب‌الله دهمرده نماینده زابل در مجلس یازدهم با انتقاد از مدیران دولت رئیسی می‌گوید: فردی که برای وزارت و استانداری انتخاب می‌شود باید توانمندی داشته باشد که بتواند بار‌های سنگین وزارتخانه و استانداری را به دوش بکشد. انتخاب بد...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.