×

پوتین:نخست وزیر انگلیس بی نزاکت است

 • کد نوشته: 3420
 • ۱۳۹۵-۰۴-۰۴
 • 89 بازدید
 • ۰
 • ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه سخنان نخست وزیر انگلیس درباره موضع مسکو در قبال نتایج برگزاری همه پرسی خروج این کشور از اتحادیه اروپا را «تلاش بی نزاکتانه» برای تاثیر بر افکار عمومی انگلیس خواند.براساس همه‌پرسی جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا که دیروز (پنجشنبه) برگزار شد، ۵۲% رأی دهندگان به خروج رأی دادند.خبرگزاری ایتارتاس امروز […]

  پوتین:نخست وزیر انگلیس بی نزاکت است
 • ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه سخنان نخست وزیر انگلیس درباره موضع مسکو در قبال نتایج برگزاری همه پرسی خروج این کشور از اتحادیه اروپا را «تلاش بی نزاکتانه» برای تاثیر بر افکار عمومی انگلیس خواند.

  براساس همه‌پرسی جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا که دیروز (پنجشنبه) برگزار شد، ۵۲% رأی دهندگان به خروج رأی دادند.
  خبرگزاری ایتارتاس امروز (جمعه) به نقل از سخنان رییس جمهوری روسیه که در تاشکند پایتخت ازبکستان حضور دارد، نوشت: سخنان دیوید کامرون مبنی بر اینکه خروج انگلیس از اتحادیه اروپا سبب خرسندی پوتین می شود، تلاشی بدون نزاکت برای تاثیر گذاشتن بر افکار عمومی انگلیس است.
  وی ادامه داد که شاهدیم حتی این سخنان نتایج لازم را برای بیان کنندگان نداشت، بویژه اینکه پس از رای گیری در مورد موضع روسیه اعلام نظر گرد. 
  رییس جمهوری روسیه تاکید کرد: هیچ کس حق ندارد در مورد مواضع مسکو اظهار نظر کند و چنین اقدام هایی نشانه سطح پایین فرهنگ سیاسی است.
  پوتین همچنین گفت: مسکو در امور داخلی انگلیس و انتخاب این کشور مداخله نمی کند.
  وی افزود: نتایج همه پرسی برگزار شده نشانه نارضایتی از وضع امنیتی و عدم تمایل برای پرداخت کمک های اقتصادی به کشورهای دیگر است، اما اطمینان دارم پیامدهای منفی برگزیت پس از گذشت مدتی اصلاح خواهد شد.
  رییس جمهوری روسیه همچنین گفت، انتظار ندارد نتایج این همه پرسی بر تحریم های ضد روسی اتحادیه اروپا که از سال ۲۰۱۴ آغاز شده است، تاثیری بگذارد.
  پوتین در پایان تاکید کرد: اگر شرکا به درک لازم برای گفت وگوی سازنده با روسیه برسند، مسکو برای چنین مذاکراتی آمادگی دارد و از آن استقبال می کند.
  سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه نیز صبح امروز گفته بود: نتیجه همه پرسی در انگلیس برای خروج از اتحادیه اروپا یک مساله داخلی این کشور است.
  آنتون سیلوانف وزیر دارایی روسیه نیز با ابراز نگرانی از پیامدهای اقتصادی نتیجه همه پرسی در انگلیس که تایید خواسته خروج این کشور از اتحادیه اروپا است، اظهار کرد: رای مثبت به خارج شدن لندن از اتحادیه اروپا (برگزیت) برای مسکو نامطلوب است.
  سیلوانف افزود: برگزیت برای روسیه نامطلوب است و افزون بر سقوط بهای نفت به کاهش ارزش روبل نیز منجر می شود.
  وی افزود که دامنه پیامدهای نتیجه همه پرسی انگلیس بر اقتصاد روسیه از تایثرهای منفی بحران اقتصادی چند سال گذشته جهان کمتر خواهد بود و از این رو عواقب محدودتری دارد.
  انگلیس در دهه ۷۰ میلادی به عضویت اتحادیه اروپا درآمد که آن زمان «اتحادیه اقتصادی اروپا» بود و بعدها به اتحادیه اروپا تغییر نام داد و اعضای آن نیز به ۲۸ کشور رسید.

  برچسب ها

  لینک کوتاه مطلب:

  https://gildeylam.ir/?p=3420

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *