×

پیکر ۱۴ شهید بیرون کشیده شد/ آوار برداری تا ۱- پیش رفته است/ پیکر ۴ شهروند پیدا شد/ استفاده از سگ‌های جستجوگر/ یک آتش‌نشان زیر آوار است/ آتش هنوز در قسمت شمال غربی خاموش نشده است/ کار تشخیص هویت اجساد آغاز شده است/ هویت ۳ جانباخته مشخص شد

 • کد نوشته: 10007
 • ۱۳۹۵-۱۱-۰۷
 • 69 بازدید
 • ۰
 • به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، ساختمان پلاسکو یکی از ساختمان‌های بزرگ و تجاری تهران بود که قدمت ۵۳ ساله داشت ولی صبح روز پنجشنبه ۳۰ دی ماه دچار آتش سوزی گسترده شد. از این ساختمان ۱۷ طبقه به‌ عنوان اولین ساختمان مرتفع و مُدرن ایران یاد می‌شود. در زیر آخرین روند اقدامات انجام شده را می‌خوانید: […]

  پیکر ۱۴ شهید بیرون کشیده شد/ آوار برداری تا ۱- پیش رفته است/ پیکر ۴ شهروند پیدا شد/ استفاده از سگ‌های جستجوگر/ یک آتش‌نشان زیر آوار است/ آتش هنوز در قسمت شمال غربی خاموش نشده است/ کار تشخیص هویت اجساد آغاز شده است/ هویت ۳ جانباخته مشخص شد
 • به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، ساختمان پلاسکو یکی از ساختمان‌های بزرگ و تجاری تهران بود که قدمت ۵۳ ساله داشت ولی صبح روز پنجشنبه ۳۰ دی ماه دچار آتش سوزی گسترده شد.

  از این ساختمان ۱۷ طبقه به‌ عنوان اولین ساختمان مرتفع و مُدرن ایران یاد می‌شود.

  در زیر آخرین روند اقدامات انجام شده را می‌خوانید:

  ۱۳:۵۵/ بخشی از آوار های نزدیک محل عملیات جستجو اکنون برداشته شد، دود غلیظی همه جا را فرا گرفته است.

  ۱۳:۵۲/ دومین سگ جستجوگر به محل عملیات جستجو اضافه شد.

  ۱۳:۵۱/ غیر از محل تشخیص پانزدهمین شهید، در بخش دیگری تعدادی از آتش نشانان و نیروهای پلیس به همراه سگ زنده یاب مشغول جستجو هستند.

  ۱۳:۴۶/ دود غلیظی در محل آوار برداری منتشر شده است/هم اکنون از سگ‌های جستجو برای پیدا کردن پیکر جانباختگان استفاده می‌کنند

  ۱۳:۴۵/ خبرنگار فارس: هم اکنون اعلام شد ممکن است تعدادی از شهروندان نیز در محل شناسایی شده استقرار پانزدهمین شهید وجود داشته باشند، به همین دلیل عملیات جستجو با دقت بیشتری در حال انجام است.

  ۱۳:۴۰/ ملکی به فارس گفت: شهروندان مطمعن باشند که برای امدادگران و آتش نشانان تفاوتی میان پیکر آتش نشان و سایر شهروندان وجود ندارد و همکاران بنده تا آخرین نفس و آخرین نفر تلاش می‌کنند تا همه پیکرها از زیر آوار بیرون کشیده شود.

  ۱۳:۳۵/ به نظر می‌رسد با توجه به حجم آوار برداری و همچنین پیشرفت در کشف پیکر شهدا و جانباختگان امشب عملیات آواربرداری و انتقال پیکرها به پایان برسد

  ۱۳:۳۰/ ملکی: در ادامه جستجو‌ها پیکر چهاردهمین شهید هم کشف شده و در حال بیرون آوردن از زیر آوار است/ یک نفر دیگر از آتش نشانان در زیر آوار مانده است.

  اولویت امدادگران بیرون کشیدن همه پیکرها از زیرآوار است و تا مطمعن نشویم که دیگر کسی نمانده جستجو را ادامه می‌دهیم.

  ۱۳:۲۸/ پیکر چهاردهمین شهید آتش نشان هم کشف شد

  ۱۳:۲۰ / کار آوار برداری مجددا آغاز شد/ امید آتش نشانان به کشف پیکر دو شهید دیگر و سایر شهروندان

  ۱۳:۱۰/ طنین یاحسین در پلاسکو پیچیده است/ آتش نشانان گریه می کنند

  ۱۳:۰۰/ همه دستگاه‌های حاضر در محل خاموش شده‌اند/ تلاش برای خروج پیکر آتش نشان شهید ادامه دارد.

  ۱۲:۵۰/ پیکر یکی دیگر از آتش نشانان کشف شد/ تعداد آتش نشانان شهید به ۱۴ نفر رسید

  ۱۲:۴۵/ به نظر می‌رسد پیکر یکی دیگر از جانباختگان در دل آوار پیدا شده است/ماشین حمل جسد به داخل محوطه آمده است/ همه نگاه‌ها به بخشی از آوار دوخته شده است.

  ۱۲:۴۰/ بخشی گاز پیک نیک‌های کشف شده

   

  ۱۲:۳۵/ گفته می شود نیروهای امدادی و آتش نشانان با پیشرفت در مسیر آواربرداری به طبقه منفی یک رسیده اند

  ۱۲:۳۲/ براساس نحوه جستجوی آتش نشانان به نظر می‌رسد باید منتظر کشف پیکر یکی دیگر از جانباختگان باشیم/ عده‌ای از آت نشانان مشغول جستجوی دستی در بین آوار هستند

  ۱۲:۳۰/ جستجو ها همچنان ادامه دارد

   

  ۱۲:۲۵/ بین امدادگران شیر داغ توزیع می‌شود تا هم خستگی را از تن آنها بیرون کند و هم با اثرات مخرب گازهای تولید شده در محل حادثه مقابله کند

  ۱۲:۲۰/ مسئولان سفارتخانه عراق در تهران به محل حادثه پلاسکو آمدند/ گفته می‌شود یکی از افراد حاضر استاندار نجف اشرف است

   

  ۱۲:۱۵/ آتش نشانان در بخشی از ساختمان کار آوار برداری با بیل‌های مکانیکی را تعطیل کرده و در حال جستجوی دستی هستند

   

  احتمالا پیکر یکی از جانباختگان در این محل قرار دارد

   

  ۱۲:۰۵/ به نظر می رسد به دلیل وجود آتش زیاد در بخش شمال غربی پلاسکو عملیات جستجو در این بخش به کندی و با سختی فزاینده‌ای انجام میشود.

  هنوز نخاله‌های خارج شده از محل سوزان است.

   

  ۱۲:۰۰/ تلاش مأموران شهرداری برای پاکسازی خیابان جمهوری/ همه در تلاشند تا هر چه سریعتر خیابان آماده تردد شود

   

  ۱۱:۵۰/ در حال حاضر سه بیل مکانیکی مشغول به کار هستند/ بیست دقیقه است که یک لودر دارد تلاش میکند مخزن گازوییل رو جابجا کند

   

   

  ۱۱:۳۵/ برخی کسبه پلاسکو و کسبه ساختمان‌ها روبرو با حضور در ساحتمان‌های اطراف مشغول بررسی ابعاد حادثه شده اند و با یکدیگر صحبت میکنند.

  ۱۱:۳۰/ برخلاف تذکرات پلیس و درخواست مسئولان درباره عدم حضور مردم و تجمع آنها عده‌ای از شهروندان به بهانه خرید به مغازه‌های اطارف مراجعه کرده اما در پیاده رو مشغول تماشای نحوه آواربرداری شده اند.

  ۱۱:۲۰/  به اطلاع میرساند هویت ۳ نفر از هموطنان فوت شده در حادثه پلاسکو مشخص شد:

  ۱-جواد حسین قلی زاده ۲-حیدر پهلوانی ٣-محمود محسنی جهود بجاری
  به گفته سرپرست دادسرای امور جنایی این افراد اولین کسانی هستند که پیدا شدند.

  شهریاری گفت: این افراد با توجه به انجام آزمایش‌های DNA شناسایی شده‌اند/ تلاش برای کشف هویت سایر افراد ادامه دارد/ این جانباختگان به خانواده‌هایشان تحویل داده شده‌اند تا روند تدفین انجام شود.

  وی از سایر خانواده‌ها خواست تا به پزشکی قانونی مراجعه نکنند.

  ۱۱:۱۸/ خوارکی هایی که مردم برای اتش نشانان و نیروهای حاضر در محل آورده اند

   

  ۱۱:۱۷/ مجتبی یزدانی معاون خدمات شهری شهرداری تهران: کفن و دفن همه جانباختگان رایگان انجام می شود. نخاله ها و ضایعات به ۵ کیلومتری پلاسکو منتقل شده است

  ۱۱:۱۵/ به گفته مسئولان انتظامی و قضایی حاضر در محل تاکنون ۱۲۰ گاوصندوق از محل خارج که تعدادی از آنها به طور کامل مچاله و سوخته شده است.

  ۱۱:۱۰/ کسانی که مدعی هستند گاوصندوق در پلاسکو داشته‌اند به پلیس آگاهی تهران مراجعه کنند

  ۱۱:۰۵/ تا ساعت ۸ صبح ۱۳۸۶ کامیون بیش از ۱۸ هزار تن ضایعات و نخاله مربوط به پلاسکو را جا به جا کرده‌اند.

   

  ۱۱:۰۰/ ملکی گفت: کماکان سازمان آتش نشانی مشغول جستجوی پیکر شهدا و هموطنان هستند/ در ضلع شمال غربی آتش فوق العاده است و گرمای وحشتناکی داریم و حتی با آهن مذاب شده مواجه هستیم/ تلاش همکاران برای سرد کردن و خاموش کردن آتش/ تا به این لحظه ۱۲ پیکر شهدا و پکیر ۴ هموطن را خارج کرده‌ایم/ پیکر ۳ شهید هنوز کشف نشده است.

  ۱۰:۵۵/ سردار علیپور: تا الان ۱۲۸۰ کامیون را شهرداری تهران از مجموعه خارج و همراه هر کامیون یک مامور اعزام می شود به منظور مراقبت از ضایعات

  ۱۰:۴۵/ یک گاوصندوق دیگر از دل آوار بیرون کشیده شد

   

  ۱۰:۴۰/ یک منبع فلزی توسط آتش نشانان خارج شد/ به نظر می رسد این منبع فلزی مربوط به موتور خانه پلاسکو باشد

   

  ۱۰:۲۰/ جانشین فرمانده انتظامی تهران بزرگ: تا این لحظه چهار پیکر از افراد غیرآتش‌نشان پیدا شده و اکنون به دنبال شش نفر دیگر هستیم.

  پلیس در حالی بررسی است تا ردی از کسبه مفقود شده پیدا کند. تا این لحظه ده نفر مفقود هستند/ از دیروز حضور مردم در چهارراه استانبول باعث اختلال شده و از مردم می‌خواهیم به محل حادثه نیایند.

  مسئولان بانک تجارت عنوان کرده‌اند که همان لحظات اولیه حریق، مدارک مهم را خارج کرده‌اند و البته ممکن است در میان گاوصندوق‌های پیدا شده، تعدادی هم برای بانک تجارت باشد/ تا زمانی که پیکری در آوار باشد، محدودیت‌های ترافیکی کلا برداشته نمی‌شود، اما تا شنبه روان‌سازی ترافیک انجام می‌شود.

  ۱۰:۱۰/ به گفته مسئولان حاضر در محل پلاسکو ۹۰ درصد آوار برداری ها به اتمام رسیده است. ۳ تن از آتش نشانان و حدود ۶ نفر از شهروندان هنوز در زیر آوار هستند.

  ۱۰:۰۵/ قادی پاشا رئیس پزشکی قانونی استان تهران گفته است برای آنکه هویت افراد پیا شده مشخص شود حداقل به یک تا سه روز کار و آزمایش نیاز است.

  ۱۰:۰۰/ هنوز هم بر روی ویرانه پلاسکو آب پاشیده میشود/ گویا این آتش به این زودی‌ها سرد نخواهد شد.

  ۰۹:۵۸/ در حال حاضر سه بیل مکانیکی و دو لودر و یک قیچی مشغول عملیات آوار برداری هستند.

  ۰۹:۵۰/ گفته می شود آوار برداری در بخش‌های زیادی از پلاسکو به طبقه همکف رسیده است.

   

  ۰۹:۳۵/ قاضی شهریاری سرپرست دادسرای امور جنایی تهران: از روز گذشته با پیدا شدن اجساد شهدای آتش نشان و افراد عادی روند شناسایی و تشخیص هویت پیکرهای کشف شده آغاز شده است.

  وی گفت: به همراه مسئولان پزشکی قانونی تلاش می‌کنیم تا هر چه سریعتر با انجام آزمایشهای تشخیص و تطابق DNA مفقود شدگان با خانواده‌های آتش نشانان کارهای تشخیصی انجام شود.

  ۰۹:۳۰/ با احتساب پیدا شدن دوزادهمین پیکر شهید تعداد شهدای آتش نشان به سیزده نفر رسید.

  ۰۹:۲۵/ ملکی: پیکر دوزادهمین شهید آتش نشان از زیر آوار بیرون کشیده شد.

  ۰۹:۱۰/ سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران: تلاش‌ها برای پیدا کردن شهدا و جانباختگان در ضلع شمال و شمال غربی ادامه دارد.

  ۰۸:۴۵/ پیکر یک آتش نشان از زیر آوار بیرون کشیده شد.

  ۰۸:۰۰/ جست و جوها همچنان ادامه دارد.  پیکر ۴ شهروند عادی پیدا شد.

  انتهای پیام/

  برچسب ها

  لینک کوتاه مطلب:

  https://gildeylam.ir/?p=10007

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *