×

چرا رهبر انقلاب در نماز امروز سلاح در دست گرفتند؟

 • کد نوشته: 4064
 • ۱۳۹۵-۰۴-۱۶
 • 63 بازدید
 • ۰
 • پس از اقامه نماز عید فطر توسط رهبر معظم انقلاب، ایشان برای قرائت خطبه های این نماز در جایگاه مخصوص قرار گرفتند؛ در یکی از تصاویری که پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری از معظم له در حین قرائت خطبه های نماز عید فطر منتشر کرده، ایشان به اسلحه‌ای تکیه داده‌اند؛ شاید برای عده […]

  چرا رهبر انقلاب در نماز امروز سلاح در دست گرفتند؟
 • پس از اقامه نماز عید فطر توسط رهبر معظم انقلاب، ایشان برای قرائت خطبه های این نماز در جایگاه مخصوص قرار گرفتند؛ در یکی از تصاویری که پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری از معظم له در حین قرائت خطبه های نماز عید فطر منتشر کرده، ایشان به اسلحه‌ای تکیه داده‌اند؛ شاید برای عده ای این سوال مطرح شود که فلسفه تکیه دادن خطیب نمازهای عبادی و سیاسی به اسلحه، چیست؟

  نماز های عبادی سیاسی همچون نماز جمعه و نماز عید فطر، حاوی ابعاد گسترده اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی است، چنان که جلوه گر شکوه، عظمت، قدرت و صلابت دین اسلام می باشد؛ از همین رو، شرایط و نحوه اقامه آن با سایر نمازها متفاوت است و دارای واجبات و مستحبات خاص خود است. یکی از مستحبات آن، این است که خطیب نمازهای عبادی سیاسی در حال خواندن خطبه ها یا سلاح بدست بگیرد و یا به عصا و کمانی تکیه نماید.

  خطیب نمازهای عبادی سیاسی در هنگام خواندن خطبه ها، اسلحه بدست می گیرد تا اعلام کند که جامعه اسلامی در همه حال حتی در حالت ایراد خطبه های نماز نیز آمادگی رزمی خود را حفظ می کند. خطیب سلاح خود را آماده در دست می گیرد و بر آن تکیه می زند تا اعلام کند که همواره آماده است در راه تحقّق «ارزش های الهی» با منحرفان و کفّار و منافقان که سخن حق را نمی‌پذیرند و سرکشی و ستم می‌کنند، جهاد کند.

  منبع: میزان

  لینک کوتاه مطلب:

  https://gildeylam.ir/?p=4064

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *