خانهاجتماعیکاهش ذخیره آب...

کاهش ذخیره آب سد‌های شهربیجار و سد سفیدرود در مقایسه با پارسال

شرکت آب منطقه‌ای گیلان از کاهش ۶۰ درصدی ذخیره آب سد مخزنی شهربیجار و ۳۶ درصدی سد مخزنی سفید رود در مقایسه با مدت مشابه پارسال خبر داد.

به گزارش گیل و دیلم ،مدیر بهره‌برداری و نگهداری از تاسیسات آبی و برق آبی شرکت آب منطقه‌ای گیلان گفت: درحال حاضر ۴۰ میلیون متر مکعب آب در پشت سد مخرنی شهر بیجار ذخیره شده که به دلیل کاهش بارش‌ها در مقایسه با مدت مشابه پارسال بیش از ۶۰ درصد کاهش یافته است.

مرتضی میرزایی با بیان اینکه سد شهربیجار ساخته شده بر روی رودخانه زیلکی، واقع در ۳۵ کیلومتری شهر رشت ۱۰۵ میلیون مترمکعب ظرفیت دارد، افزود: هم اینک دبی ورودی آب به سد شهر بیجار به طور متوسط حدود نیم متر مکعب بر ثانیه است در حالی که پارسال در همین زمان ۳ مترمکعب بر ثانیه آب وارد مخزن سد شهر بیجار می‌شد.

وی همچنین از کاهش ۳۶ درصدی ذخیره آب پشت سد سفیدرود به دلیل کاهش بارش برف و باران خبر داد و گفت: در حال حاضر ذخیره آب این سد با دبی ورودی ۲۰ مترمکعب بر ثانیه ، ۱۲۰ میلیون مترمکعب است در حالیکه پارسال در هر ثانیه ۱۸۸ میلیون مترمکعب آب به سد سفیدرود وارد می‌شد.

سد سفیدرود بزرگ‌ترین سد مخزنی گیلان است که هر سال آب کشاورزی مورد نیاز ۱۷۱ هزار هکتار از مجموع ۲۳۸ هزار هکتار شالیزار‌های استان را تامین می‌کند.

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

پایان هفته گیلانی‌ها صاف و آفتابی

مدیر کل هواشناسی گیلان گفت: آسمان گیلان فردا آفتابی است و دمای هوا به تدریج افزایش می‌یابد. به گزارش گیل و دیلم ، مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به اینکه آسمان گیلان هم اکنون نیمه ابری است گفت: آسمان گیلان...

لاهیجان میزبان اردوی استعدادیابی تیم ملی بسکتبال نوجوانان دختر

اردوی استعدادیابی دختران بسکتبالیست نوجوان زیر ۱۶ سال منطقه ۲ کشور با شرکت بازیکنان ۷ استان به میزبانی باشگاه چای رفاه لاهیجان برگزار شد. به گزارش گیل و دیلم ، مدیرعامل باشگاه چای رفاه لاهیجان و مسئول برگزاری استعدادیابی دختران...

بستری ۱۱ شهروند کرونایی در شبانه روز گذشته در گیلان

امروز تعداد بستری‌های مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های گیلان به ۲۹ نفر رسیده است. به گزارش گیل و دیلم ، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: با بستری ۱۱ شهروند گیلانی مبتلا به کرونا در شبانه روز گذشته، در حال...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.