خانهفرهنگی هنریکتابخانه های عمومی...

کتابخانه های عمومی گیلان نیازمند تجهیزات نوین است

مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان بیان کرد: کتابخانه های عمومی استان نیازمند تجهیزات نوین کتابخانه‌ای و منابع جدید هستند.

به گزارش گیل و دیلم، یاسر تقوا روز چهارشنبه در گفت و گویی افزود: بر اساس اعتبارات ابلاغی تملک دارایی، اعتبار مصوب اداره کل کتابخانه های عمومی استان ۳۵ درصد افزایش یافته است که امیدواریم با توجه متولیان امر این میزان منابع به طور کامل به این اداره کل تخصیص یابد.

وی با بیان اینکه این میزان افزایش اعتبار نشاندهنده تاکید دولت سیزدهم بر حوزه فرهنگ است، عنوان کرد: به‌روز رسانی کتابخانه ها از اهداف این نهاد است و استفاده از همه ظرفیت های موجود در شهرستان ها و همچنین خیران و حامیان کتاب برای ارتقا جایگاه کتاب و کتابخوانی مورد اهتمام است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان همچنین بر اساس ماده ۶ تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی از شهرداران خواست برای توسعه و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی نسبت به پرداخت سهم نیم کتابخانه های عمومی از محل درآمد شهرداری ها توجه لازم را داشته باشند.

تقوا افزود: متاسفانه طی سال های اخیر بویژه ۹۳ تا ۱۴۰۰، ۳۲ میلیارد تومان از منابع را از این ناحیه از دست داده ایم.

وی با بیان اینکه کتاب مهمترین عنصر فرهنگی است، اضافه کرد: طبق ماده ۱۲ تاسیس نهاد همه دستگاه های اجرایی مخصوصا دستگاه های دولتی و شهرداری ها می توانند بصورت بلاعوض زمین و مکان مناسب برای کتابخانه‌ها را در اختیار این اداره کل قرار دهند که متاسفانه به جز آموزش و پرورش عملا دستگاه دیگری در این خصوص اقدام نکرده است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی گیلان ابراز امیدواری کرد: هر چه زودتر مسائل مربوط به کتابخانه مرکزی رشت مرتفع و گره ایجاد شده برای بهره برداری از این پروژه عظیم فرهنگی گشوده شود.

عملیات احداث کتابخانه مرکزی شهر رشت به عنوان بزرگ‌ترین کتابخانه عمومی شمال کشور با اسکلت بتنی در ۶ طبقه با مساحت هشت هزار و ۲۰۰مترمربع در سال ۱۳۸۳ آغاز شد و فارغ از همه از بازدیدها ساخت آن از سال ۹۸ به طور جدی وارد فاز عملیاتی شد بطوریکه در مرداد ۱۴۰۰ توسط معاون رئیس جمهور وقت افتتاح شد اما هیچگاه به بهره‌برداری نرسید.

استاندار گیلان هم در روزهای اخیر بر تکمیل و بهره‌برداری از پروژه ۱۸ ساله کتابخانه مرکزی رشت تا دهه فجر تاکید کرد.
۸۵ کتابخانه عمومی در گیلان فعال است.

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

پایان هفته گیلانی‌ها صاف و آفتابی

مدیر کل هواشناسی گیلان گفت: آسمان گیلان فردا آفتابی است و دمای هوا به تدریج افزایش می‌یابد. به گزارش گیل و دیلم ، مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به اینکه آسمان گیلان هم اکنون نیمه ابری است گفت: آسمان گیلان...

لاهیجان میزبان اردوی استعدادیابی تیم ملی بسکتبال نوجوانان دختر

اردوی استعدادیابی دختران بسکتبالیست نوجوان زیر ۱۶ سال منطقه ۲ کشور با شرکت بازیکنان ۷ استان به میزبانی باشگاه چای رفاه لاهیجان برگزار شد. به گزارش گیل و دیلم ، مدیرعامل باشگاه چای رفاه لاهیجان و مسئول برگزاری استعدادیابی دختران...

بستری ۱۱ شهروند کرونایی در شبانه روز گذشته در گیلان

امروز تعداد بستری‌های مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های گیلان به ۲۹ نفر رسیده است. به گزارش گیل و دیلم ، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: با بستری ۱۱ شهروند گیلانی مبتلا به کرونا در شبانه روز گذشته، در حال...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.