×

کوچکی نژاد: شرط لازم در واگذاری بناهای تاریخی به بخش خصوصی دقت است

 • کد نوشته: 5760
 • ۱۳۹۵-۰۶-۲۸
 • 100 بازدید
 • ۰
 • رییس فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری مجلس معتقد است بی‌تدبیری در واگذاری بناهای تاریخی به بخش خصوصی داخلی و خارجی آثار مخربی در پی خواهد داشت. به گزارش پایگاه خبری گیل و دیلم جبار کوچکی‌نژاد با اشاره به برون‌سپاری امور مربوط به مرمت و احیای بناهای تاریخی در کشور، با بیان اینکه می‌توان از ظرفیت‌ها […]

  کوچکی نژاد: شرط لازم در واگذاری بناهای تاریخی به بخش خصوصی دقت است
 • رییس فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری مجلس معتقد است بی‌تدبیری در واگذاری بناهای تاریخی به بخش خصوصی داخلی و خارجی آثار مخربی در پی خواهد داشت.

  به گزارش پایگاه خبری گیل و دیلم جبار کوچکی‌نژاد با اشاره به برون‌سپاری امور مربوط به مرمت و احیای بناهای تاریخی در کشور، با بیان اینکه می‌توان از ظرفیت‌ها بهره برد چراکه مرمت و بهره‌برداری در این خصوص نیاز به بودجه کافی دارد، گفت: با توجه به شرایط اقتصادی فعلی، امکان مرمت و نگهداری از تمام بناهای تاریخی وجود ندارد از این رو می‌توان با واگذاری چنین بناهایی به بخش خصوصی از تخریب آنها جلوگیری کرد.

  نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری عزم جدی برای واگذاری بناهای تاریخی به خارجی‌ها دارد، اظهارکرد: چنین تصمیم و اقدامی موثر بوده و می‌تواند در شرایط اقتصادی کنونی، گامی موثر در حفظ و نگهداری بناهای تاریخی تلقی شود؛ به عنوان مثال آثار و بناهای تاریخی زیادی در استان گیلان وجود دارد که امکان بهره برداری و تبدیل شدن به جاذبه توریستی را دارد ولی به دلیل نبود اعتبارات، قابل مرمت و بازدید عموم مردم نیست.

  وی ضمن تاکید بر اینکه نباید دقت در واگذاری بناهای تاریخی به خارجی ها را فدای امور اقتصادی کرد، ادامه داد: سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نباید اجازه دهد اما و اگری در اجرای چنین اقدامی ایجاد شود.

  کوچکی‌نژاد با اشاره به اینکه بی تدبیری در واگذاری بناهای تاریخی به بخش خصوصی داخلی و خارجی آثار مخربی در پی خواهد داشت، تصریح کرد: به هیچ عنوان بدون درنظر گرفتن شرایط و ضوابط مناسب برای واگذاری بناهای تاریخی، نمی‌توان خارجی ها را در این عرصه شریک کرد.

  رییس فراکسیون میراث فرهنگی، گردشگری، صنایع دستی و مناطق آزاد مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: متاسفانه آثار و بناهای تاریخی متعددی در کشورمان وجود دارد که در آستانه تخریب قرار گرفته و نیازمند توجه مسئولان است از این رو برای حفظ چنین دستاوردهای تاریخی از انجام هیچ اقدامی کوتاهی کرد.

  منبع:خانه ملت

  لینک کوتاه مطلب:

  https://gildeylam.ir/?p=5760

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *