خانهاقتصادیکیهان: غربگراها نمی‌خواهند...

کیهان: غربگراها نمی‌خواهند موفقیت دولت رئیسی را ببینند

به گزارش گیل و دیلم ، روزنامه کیهان نوشت: در طول ۳ ماه گذشته کشورمان شاهد رونمایی از دستاورد‌های شگفت‌انگیز متخصصان و دانشمندان ایرانی آن هم در شرایط تحریم بود. این موارد در کنار ده‌ها و صد‌ها دستاورد بزرگ و عظیم متخصصان و دانشمندان ایرانی که حاکی از حرکت پرشتاب قطار پیشرفت کشور است، درحالی است که کمترین نمود و جلوه‌ای در اظهارات، مواضع و رسانه‌های طیف مدعی اصلاحات و جریان غربگرا ندارد و گویی هرآنچه مربوط به پیشرفت و اقتدار و سربلندی کشور است برای آن‌ها قابل مشاهده و دریافت نیست اگر به انکار آن‌ها مامور نباشند!

چند روز پیش در یکی از رسانه‌های منتسب به طیف مدعی اصلاحات کلیپی حاوی سخنان آیت‌الله رئیسی رئیس‌جمهور درباره پیشرفت‌های کشور را بازنشر کرد.

در آن کلیپ، رئیسی می‌گفت: «رئیس‌جمهور یکی از کشور‌ها زمانی که پیشرفت‌های ما را دید، سفر خود را یک روز دیگر تمدید کرد تا از پیشرفت‌ها و نوآوری‌های ما بیشتر بازدید کند» در ذیل آن با لودگی عباراتی کنایه‌آمیز در نفی سخنان رئیس‌جمهور نوشته بود.

جدا از اینکه خیل عظیمی از پیشرفت‌های بزرگ کشور در حوزه‌های مختلف در سال‌های پس از پیروزی انقلاب از نگاه این طیف پیشرفت محسوب نمی‌شود، تنها در طول ۳ ماه گذشته کشورمان شاهد رونمایی از دستاورد‌های شگفت‌انگیز متخصصان و دانشمندان ایرانی آن هم در شرایط تحریم بود که تحسین دنیا را برانگیخت و انکار یا درست ندیدن آن‌ها تنها از فرد یا افرادی برمی‌آید که یا قادر به درست دیدن نیستند یا اساسا به دلایلی که گفته شد نباید این دستاورد‌ها را ببینند. بخوانید:

۱- چند هفته پیش دانشمندان تحت تحریم ایرانی توانستند با «ژن‌درمانی» بیماری سرطان خون را درمان و دنیا را به تحسین وادار کنند.

۲- هفته قبل از آن صنایع دفاعی و نظامی تحریم شده ما به توان تولید موشک هایپرسونیک به عنوان یک دستاورد فوق پیشرفته نظامی دست پیدا کرد و جمهوری اسلامی ایران را در این زمینه به آمریکا و چین و روسیه رساند.

۳- چند روز قبل‌تر از آن صنعت فضایی تحت تحریم کشور ماهواره بر سوخت جامد قائم ۱۰۰ با قابلیت حمل موشک قاره‌پیما و پرتاب ماهواره‌های ایرانی به فضا را با موفقیت آزمایش و دنیا را متحیر کرد.

۴- یک هفته قبل‌تر تلسکوپ رصدخانه ملی ایران با قابلیت رصد اجسام پر نور با فاصله ۷میلیارد سال، نورگیری شد و قدرت محققان و دانشمندان تحت تحریم ایران را به رخ دنیا کشید.

۵- چند هفته قبل‌تر از آن مهندسان و محققان صنعت نفت تحت تحریم ایران اولین پالایشگاه فراسرزمینی به نام ال‌پالیتو را در ونزوئلا با ظرفیت پالایش روزانه ۱۰۰هزار بشکه نفت خام میدان‌های کشور و با هدف خنثی سازی تحریم‌ها راه‌اندازی کردند.

۶- چند روز قبل‌تر از آن به طور همزمان ۶ نیروگاه برق حرارتی در آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، فارس و خراسان رضوی به دست مهندسان تحت تحریم ایرانی ساخته و به شبکه سراسری برق اضافه شد و ظرفیت تولید برق کشور را به هزار و ۲۶مگاوات افزایش داد.

این موارد در کنار ده‌ها و صد‌ها دستاورد بزرگ و عظیم متخصصان و دانشمندان ایرانی که حاکی از حرکت پرشتاب قطار پیشرفت کشور است، درحالی است که کمترین نمود و جلوه‌ای در اظهارات، مواضع و رسانه‌های طیف مدعی اصلاحات و جریان غربگرا ندارد و گویی هرآنچه مربوط به پیشرفت و اقتدار و سربلندی کشور است برای آن‌ها قابل مشاهده و دریافت نیست اگر به انکار آن‌ها مامور نباشند!

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

حسینی، معاون رئیسی: در یک سال و نیم گذشته توفیقات قابل ملاحظه‌ای حاصل شده / بانیان وضع موجود فرافکنی می‌کنند؛ ضرورت دارد نیروهای انقلابی...

معاون رییس جمهور با بیان اینکه دولت مردمی بی وقفه در تلاش است تا مشکلات مردم و کشور کاهش یابد، گفت: بانیان وضع موجود با فراغ بال و با قیافه حق به جانب و ژست دفاع از مردم، فرافکنی...

وزارت کشور: دستور العمل برگزاری تجمعات قانونی تهیه شد / در مهرماه امسال همزمان با شروع اعتراضات، این دستورالعمل آماده ابلاغ نبود / دستورالعمل...

عبدالله مرادی مدیر کل امور سیاسی وزارت کشور با اعلام اینکه دستور العمل برگزاری تجمعات قانونی تهیه شده است، گفت که این دستورالعمل به زودی به دستگاهها ابلاغ می‌ شود. وی اضافه کرد: در این دستورالعمل باید مرجع صدور...

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان خبر داد؛ ترخیص ۷ بیمار کرونایی طی شبانه روز گذشته در گیلان

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از بهبودی و ترخیص ۷ بیمار کرونایی طی شبانه روز گذشته از مراکز درمانی گیلان خبر داد و گفت: تعداد بستری های کرونایی گیلان ۲۸ نفر است. به گزارش گیل و دیلم ، فردین مهرابیان...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.