×

گزارشی ازمرد غول پیکر والیبال ایران/ورزشکاری که همه را متعجب کرده

 • کد نوشته: 5585
 • ۱۳۹۵-۰۶-۲۳
 • 242 بازدید
 • ۰
 • مرتضی مهرزاد عضو تیم ملی والیبال نشسته ایران سایت پانزدهمین دوره بازیهای پارالمپیک برزیل در گزارشی ویژه مرد غول پیکر والیبال نشسته ایران را عامل مهم موفقیت ایران در برابر بوسنی و رقم زدن یک نتیجه تاریخی و شگفت آور دانست. به گزارش پایگاه خبری گیل و دیلم مرتضی مهرزاد ۲۹ ساله ساکن چالوس شهرت […]

  گزارشی ازمرد غول پیکر والیبال ایران/ورزشکاری که همه را متعجب کرده
 • مرتضی مهرزاد عضو تیم ملی والیبال نشسته ایران

  سایت پانزدهمین دوره بازیهای پارالمپیک برزیل در گزارشی ویژه مرد غول پیکر والیبال نشسته ایران را عامل مهم موفقیت ایران در برابر بوسنی و رقم زدن یک نتیجه تاریخی و شگفت آور دانست.
  به گزارش پایگاه خبری گیل و دیلم مرتضی مهرزاد ۲۹ ساله ساکن چالوس شهرت اش به خاطر قد بلندش است. وی با قد ۲ متر و ۴۶ سانتیمتر خود به عنوان بلندترین مرد ایران شناخته می شود. مهرزاد چهار سال پیش به واسطه حضور در برنامه ماه عسل شناخته شد و بعد از آن به اردوها و تمرینات تیم والیبال نشسته کشورمان دعوت شد و بعد از همراهی تیم ملی در چندین رقابت این روزها در پارا المپیک ریوی برزیل تبدیل به یک شگفتی شده است.
  حضور بلندقامت ترین مرد ایران در برزیل با استقبال گسترده تماشاچیان و برزیلی ها همراه بود. در سالن مسابقات همه چشم ها به اوست درخشش بی نظیرش در بازی برابر چین در ریو و در کنار آن ثبت نام وی به عنوان بلندترین ورزشکار حاضر در پارالمپیک باعث شده تا سایت پانزدهمین دوره بازیهای پارالمپیک طی گزارشی ویژه ضمن معرفی این قهرمان ایرانی وی را موثرترین بازیکن در بازی ایران و بوسنی در رقابت دیروز دوتیم قلمداد کرد.

  در گزارش منتشر شده در سایت بازیها آمده است :
  « مرتضی مهرزاد غول ایرانی حاضر در بازیها با دو متر و ۴۶ سانتی متر مانند یک هشت پای بزرگ در تمام زمین به گردش توپ احاطه دارد. وی از دیگر هم تیمی هایش قدرتمندتر و زیرک تر و اندام بزرگ وی او را تبدیل به قطبی قدرتمند در زمین مسابقه کرده است.
  2205819
  این روزها حضور این مرد غول پیکر در استادیوم والیبال ماراکانا باعث حضور تماشاچیان و علاقمندان بی شماری شده است. مرتضی مهرزاد زاده ۱۹۸۷ میلادی است. وی در سن ۱۶ سالگی و در حالیکه یک متر و ۹۰ سانت قد داشت مبتلا به بیماری نادری به نام آکرومگالی ناشی از ترشح بیش از حد هورمون های رشد شد.
  وی به دلیل شکستگی در ناحیه لگن با عصا یا روی صندلی چرخدار حرکت می کند. رشد وی متوقف شده است اما راه رفتن برایش سخت و مشکل است.
  وی چند سالی است که در رشته والیبال نشسته فعالیت می کند. ارتفاع نشسته مهرزاد به یک متر و ۱۵ سانتی می رسد و همین قابلیت وی باعث شده تا وی را تبدیل به یک ورزشکار دست نیافتنی در زمین مسابقه کند. جثه بزرگ و کف دستان بزرگ پتانسیلی خاص است که وی را در زمین قدرتمند کرده است .
  2205817

  والیبال نشسته ایران که در بازیهای ۲۰۱۲ نشان نقره را دریافت کرده است هم اکنون با این ورزشکار بی بدیل خود به دنبال تاریخ سازی است. در بازی برابر چین حضور موثر مرد غول پیکر ایران به همه نشان داد که ایران دنبال کسب نتیجه ای فراتر از قبل است.
  هادی رضایی مربی تیم ایران معتقد است: ” ایران بعد از برد برابر چین و بوسنی با نتیجه ۳ بر صفر رویه خود را تغییر خواهد داد و خواهید دید که ایران در بازیهای بعدی آماده تر و به دنبال تاریخ سازی است. ما گام به گام در مسابقات جلو رفته و تمام کارت های خود را رو نخواهیم کرد.”
  در سایت بازیها همچنین آمده است رضایی از چند سال پیش آموزش مرتضی مهرزاد را به طور جدی دنبال کرده و امروز این مرد عجیب و غریب را در نیمکت بازیها به تمام جهان معرفی کرده است. ایران به کمک مرد قدرتمند خود در برابر بوسنی قهرمان دوره قبل مسابقات والیبال نشسته پار المپیک و جهان فوق العاده ظاهر شد و موفق شد با نتیجه قاطع سه بر صفر این تیم را شکست دهد و انتقام بازیهای ۲۰۱۲ لندن را بگیرد و خواب قهرمان دوره گذشته را آشفته کند »

  2205816

  لینک کوتاه مطلب:

  https://gildeylam.ir/?p=5585

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *