خانهاجتماعی۱۰۰ مرکزِ بیمه...

۱۰۰ مرکزِ بیمه کشاورزی در گیلان خدمات‌رسانی می‌کنند

معاون خدمات بیمه‌ای بانک کشاورزی گیلان با اشاره به تداوم خدمات‌رسانی به کشاورزان از طریق بیمه کشاورزی در سال زراعی جدید گفت: بدین منظور ۱۰۰ مرکز خرید بیمه‌نامه محصولات کشاورزی در گیلان فعال شده‌است.

به گزارش گیل و دیلم، پیمان عبداللهی‌فرروز یکشنبه در گفت و گویی افزود: کشاورزان برای خرید بیمه‌نامه محصولات کشاورزی می‌توانند به یکی از این ۱۰۰ مرکز شامل شعب بانک کشاورزی، نمایندگی‌های بیمه کشاورزی، مدیریت‌ها و مراکز منتخب جهاد کشاورزی شهرستان‌های استان مراجعه کنند.

وی از کشاورزان خواست تا برای خرید بیمه‌نامه محصولات کشاورزی اعم از زراعی، باغی، دامی و شیلاتی فرصت را از دست نداده و با مراجعه به مراکز یاد شده محصولات خود را بیمه کنند.

معاون خدمات بیمه‌ای بانک کشاورزی گیلان بیان داشت: با آغاز بیمه‌گذاری محصولات کشاورزی در سال زراعی جدید از مهرماه امسال تاکنون بیش از چهار هزار نفر از کشاورزان استان محصولات خود را بیمه کردند و این روند همچنان ادامه دارد.

وی اضافه کرد: زمان تعیین شده برای بیمه محصولاتی چون گندم و چای تا پایان سال و بیمه شالیزارها تا پایان اردیبهشت سال آینده می باشد.

عبداللهی‌فر با اشاره به ضرورت توجه کشاورزان به بیمه محصولات خود؛ آن را از راهکارهای مقابله با خطرات فعالیت‌های کشاورزی و کاهش ریسک این حوزه عنوان کرد و گفت: ترغیب کشاورزان و دامداران به تولید محصولات بیشتر و امیدوار بودن آنان نسبت به جبران خسارت‌ها در زمان بحران از جمله مزایای بیمه محصولات کشاورزی است.

معاون خدمات بیمه‌ای بانک کشاورزی گیلان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه تعرفه‌های مختلفی برای بیمه محصولات کشاورزی در نظر گرفته شده است، لازم است کشاورزان در هنگام بیمه‌گذاری به تعرفه ها دقت کنند.

گیلان دارای ۳۱۴هزار هکتار اراضی کشاورزی است و ۳۱۷هزار نفر از مردم استان در بخش کشاورزی مشغول به فعالیت هستند. برنج، چای، زیتون، پیله ابریشم، بادام زمینی، زیتون، فندق و مرکبات عمده‌ترین محصولات کشاورزی گیلان هستند. گیلان همچنین یکی از تولیدکنندگان مهم طیور در کشور است.

گیلان بزرگترین تولیدکننده ارقام بومی و با کیفیت برنج در کشور به شمار می آید که با ۲۳۸ هزار هکتار اراضی شالیزاری، رتبه اول کشور را از لحاظ سطح زیرکشت و رتبه دوم تولید برنج را به خود اختصاص داده است.

ارقام هاشمی، علی کاظمی، صدری، حسنی و دیلمانی جزو رقم‌ های کیفی و ارقام گوهر و سپیدرود جزو رقم‌های پرمحصول است که در شالیزارهای گیلان کشت می‌شود، بیشترین رقم‌ های کشت شده برنج در این استان، رقم‌های کیفی هاشمی و علی کاظمی است که افزون بر ۸۵ درصد محصول برنج گیلان را شامل می‌شود.

شهرستان های رشت و صومعه‌سرا بیشترین سهم را از مساحت اراضی شالیکاری گیلان در اختیار دارند.

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

پایان هفته گیلانی‌ها صاف و آفتابی

مدیر کل هواشناسی گیلان گفت: آسمان گیلان فردا آفتابی است و دمای هوا به تدریج افزایش می‌یابد. به گزارش گیل و دیلم ، مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به اینکه آسمان گیلان هم اکنون نیمه ابری است گفت: آسمان گیلان...

لاهیجان میزبان اردوی استعدادیابی تیم ملی بسکتبال نوجوانان دختر

اردوی استعدادیابی دختران بسکتبالیست نوجوان زیر ۱۶ سال منطقه ۲ کشور با شرکت بازیکنان ۷ استان به میزبانی باشگاه چای رفاه لاهیجان برگزار شد. به گزارش گیل و دیلم ، مدیرعامل باشگاه چای رفاه لاهیجان و مسئول برگزاری استعدادیابی دختران...

بستری ۱۱ شهروند کرونایی در شبانه روز گذشته در گیلان

امروز تعداد بستری‌های مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های گیلان به ۲۹ نفر رسیده است. به گزارش گیل و دیلم ، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: با بستری ۱۱ شهروند گیلانی مبتلا به کرونا در شبانه روز گذشته، در حال...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.