خانهاقتصادی۸۳۶ نفر به...

۸۳۶ نفر به شاغلان بخش خانگی گیلان افزوده شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان اعلام کرد: با پرداخت ۱۵ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان تسهیلات از ابتدای امسال تاکنون برای ۸۳۶ نفر در بخش خانگی اشتغال جدید ایجاد شده است.

به گزارش گیل و دیلم ، سیاوش آقاجانی روز شنبه در گفت و گویی افزود: این میزان تسهیلات مشاغل خانگی در رسته‌هایی مانند گرافیک و کامپیوتر از فرهنگ و ارشاد اسلامی، پرورش ماهیان سردآبی یا گرم آبی و پرورش مرغ بومی در حوزه جهاد کشاورزی، دوخت لباس و قالی بافی از بخش صنعت – معدن و تجارت و طرح‌های مربوط به صنایع دستی مانند لباس محلی، گلیم‌بافی و حصیر بافی پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه تشکیل تعاونی برای تامین نیاز مشاغل خانگی در شهرستان‌های استان در دستور کار است، عنوان کرد: یکی از اقدامات جدی این اداره کل در راستای رونق تولید در کسب و کارهای خرد، تشکیل تعاونی‌های تامین نیاز مشاغل خانگی برای افرادی است که به صورت انفرادی در بخش‌های مختلف مشاغل خانگی مشغول به فعالیت هستند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان بیان کرد: از طریق تشکیل تعاونی در حوزه های تخصصی کسب و کارهای خانگی در شهرستان های استان، اموراتی نظیر بازاریابی و فروش، آموزش، برندینگ، تامین نهاده ها، نیازهای فنی و … به رونق تولید در کسب و کارهای کوچک و پایداری این مشاغل کمک می شود.

آقاجانی افزود: از ابتدای امسال براساس طرح های معرفی شده به بانک های عامل (کشاورزی، توسعه تعاون، پست بانک و صندوق کارآفرینی) مبلغ ۹ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان برای ۲۱ طرح روستایی عشایری پرداخت شده است.
وی ادامه داد: تسهیلات برای طرح‌های یاد شده با پیش بینی اشتغال برای ۱۰۱ نفر در بخش های صنعتی، کشاورزی و خدمات که شامل رسته های بوم گردی، محصولات گلخانه ای و پوشاک بوده، پرداخت شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان با تاکید بر تدوین نظام نامه رصد اشتغال یادآور شد: یکی از اهداف مهم تدوین این نظام نامه با توجه به رویکرد جدی دولت و به تبع آن وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پرهیز از ثبت آمار غیرواقعی، دستیابی به آمار واقعی و شفاف اشتغال ثبت شده توسط دستگاه های اجرایی متولی ایجاد شغل در استان است.

آقاجانی افزود: این موضوع در قالب زیست بوم اشتغال و با تاکید اسدالله عباسی استاندار گیلان در سطح شهرستان و استان در دست پیگیری است.

وی ادامه داد: در این نظام نامه مسئولیت دستگاه های اجرایی و فرمانداری ها در خصوص تعهدات اشتغال در سال ۱۴۰۱ با جزئیات و فرایندها تشریح شده است.
همچنین ساز و کار تعاملی و ارتباطی فرمانداری ها با دستگاه های زیر مجموعه شهرستانی نیز به صورت صریح بیان شده است و در این خصوص اهداف بهبود اطلاعاتی بازار کار، ارتقای نقش فرمانداران در بهبود زیست بوم اشتغال، برنامه ریزی بهبود جریان های عرضه و تقاضای بازار کار و همچنین تقسیم کار و ایفای نقش موثر کنش گران بازار کار بیان شده است

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

روزهای تلخ و شیرین دولت روحانی از زبان واعظی: روحانی و ظریف نمی‌دانستند هواپیمای اوکراینی با موشک ساقط شده است | دلسوزی برای مردم...

منیبان نوشت: محمود واعظی با اشاره به ماجرای ساقط شدن هواپیمای اوکراینی می‌گوید: روحانی بر اینکه هر چه زودتر بیانیه داده شود و هر آنچه که هست را به مردم بگویید اصرار می‌کرد. به گزارش گیل و دیلم ، محمود...

اختصاصی گیل و دیلم | ‌ اسامی نامزدهای احتمالی انتخابات مجلس لاهیجان و سیاهکل + سوابق

اختصاصی گیل و دیلم | با فرارسیدن نوروز ۱۴۰۲ ، فعالیت های انتخاباتی نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی با توجه به نزدیکی موعد آن ، رنگ و بوی جدی تری به خود می گیرد . عدم اقبال عمومی نسبت به...

علم‌الهدی: امروز عده‌ای خواهان مذاکره با غرب هستند؛ در زمان پیامبر (ص) هم عده‌ای به دنبال سازش بودند / این‌طور نیست که فکر کنیم...

علم‌الهدی امام جمعه مشهد اظهار کرد: اگر سوره محمد (ص) را بخوانید و در معانی آن تدبر کنید، برایتان محرز می‌شود که گویا ذات اقدس پروردگار آن را برای وضع امروز ما نازل کرده است. در زمان پیامبر (ص)...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.