خانهفرهنگی هنریمعاون استانداری گیلان:...

معاون استانداری گیلان: ارتقای فرهنگ مطالعه عامل رفع بسیاری از مشکلات است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان با تأکید بر لزوم ترویج فرهنگ مطالعه، گفت: ارتقای فرهنگ مطالعه و حضور کتاب در جامعه مرتفع کننده بسیاری از مشکلات فرهنگی و اجتماعی است.

به گزارش گیل و دیلم، علی اصغرجمشید نژاد پیش از ظهر شنبه در مراسم افتتاح چهاردهمین نمایشگاه کتاب گیلان که در محل دائمی نمایشگاه های این استان برگزار شد، اظهارکرد: انقلاب اسلامی ایران ریشه در فرهنگ داشته و به همین دلیل از این انقلاب به انقلاب فرهنگی یاد می شود.

وی با بیان اینکه ایران با پیشینه غنی فرهنگی معرفی می شود، افزود: مسئولان باید زیرساخت‌های فرهنگی را برای اجرای برنامه‌های این حوزه فراهم کنند.

جمشیدنژاد در ادامه با اشاره به اهمیت کتاب و کتابخوانی، بزرگترین معجزه پیامبر گرامی را کتاب دانست و گفت: آغاز این کتاب مقدس  با اقراء به معنای خواندن شروع و در ادامه این کتاب نیز به قلم قسم یاد شده است.  

وی ضمن تشکر از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان برای برپایی این نمایشگاه، بیان کرد: برگزاری این نمایشگاه موجب دلگرمی علاقمندان به حوزه کتاب است.  

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان با تأکید بر لزوم ترویج کتاب و کتابخوانی در جامعه آن را یکی از مهم ترین مسئولیت های دستگاه های فرهنگی در جامعه برشمرد و گفت: کتاب در همه جوامع از جایگاه ویژه ای برخوردار بوده و ترویج این فرهنگ سبب کاهش آسیب‌های اجتماعی می شود.

منبع:مهر

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

عضو شورای شهر لاهیجان : خیابان شیشه گران و باند کندرو استخر لاهیجان سنگ فرش شود

ایستگاه آتش نشانی و پایگاه اورژانس در زیر پل روگذر میدان گیل احداث شود دکتر ابراهیم خوشحال در جلسه شورای شهر گفت : جهت افزایش خدمات رسانی آتش نشانی و اورژانس و کوتاه شدن زمان رسیدن به محل...

عضو شورای شهر لاهیجان : سنگ فرش خیابان شهید کریمی بزودی آغاز می شود

به گزارش گیل و دیلم به نقل از روابط عمومی شورای شهر لاهیجان ، فرشید فلاح در جلسه شورای شهر گفت : با توجه به اینکه دو سال از عمر شورای ششم پشت سر گذاشته شد و وارد سال...

فخرفروشی روزنامه دولت رئیسی به دولت روحانی؛ آنچه برای «ژنرال‌های نفتی» آرزوی محال بود تحقق یافت

روزنامه ایران نوشت: درآمدهای ایران از محل صادرات نفت و گاز در سال گذشته در محدوده عدد ۵۵ میلیارد دلار؛ افزایشی دست کم 43 درصدی در خلال تنها یک‌سال! روزنامه ایران امروز در گزارشی با عنوان «آنچه برای ژنرال های نفتی...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.