×

افزایش محرومیت ها برای مشمولان غایب از سال آینده

 • کد نوشته: 4880
 • ۱۳۹۵-۰۵-۲۰
 • 68 بازدید
 • ۰
 • سردار سرتیپ حمید صدرالسادات در گفت: قصد داریم شرایطی را فراهم کنیم تا تمایل افراد برای غیبت سربازی کمتر شود. وی گفت: قرار است افزایش این محرومیت ها مسیر قانونی خود را طی کند و با هماهنگی با مجلس و ستاد کل نیروهای مسلح و دیگر مراجع ، از سال آینده ممکن است این محرومیتها […]

  افزایش محرومیت ها برای مشمولان غایب از سال آینده
 • سردار سرتیپ حمید صدرالسادات در گفت: قصد داریم شرایطی را فراهم کنیم تا تمایل افراد برای غیبت سربازی کمتر شود.
  وی گفت: قرار است افزایش این محرومیت ها مسیر قانونی خود را طی کند و با هماهنگی با مجلس و ستاد کل نیروهای مسلح و دیگر مراجع ، از سال آینده ممکن است این محرومیتها اجرایی شود.
  سردار صدرالسادات با بیان اینکه سازمان های دولتی یا خصوصی که افراد مشمول را به کار بگیرند مشمول جریمه می شوند، افزود: طبق ماده ۶۳ قانون نظام وظیفه، کسانی که به هر شکلی مشمولان غایب را به کار بگیرند آنها را به مقامات قضایی معرفی می کنیم و جریمه هایی برای آنها در نظر گرفته می شود.
  رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا تصریح کرد: محدودیت هایی از جمله قطع یارانه، استفاده از بیمه و خدمات بانکی و دولتی باید برای مشمولان غایبی که به نوعی بی قانونی می کنند در نظر گرفته می شود.
  سردار صدرالسادات گفت: کارهای کارشناسی در این مورد در حال انجام است.
  وی در ادامه گفت: امسال مشمولان غایبی که در طرح پرداخت جریمه شرکت کردند می توانند در صورت تمایل به صورت قسطی جریمه خود را پرداخت کنند در حالی که سال گذشته پرداخت به صورت نقدی بود.
  سردار صدرالسادات درباره شرایط پرداخت قسطی افزود: فرد بعد از مشخص شدن میزان جریمه، سی درصد آن را نقدی پرداخت می کند و بقیه آن را تا ۲۴ ماه می تواند به صورت قسطی پرداخت کند.

  منبع: خبرگزاری صدا و سیما

  لینک کوتاه مطلب:

  https://gildeylam.ir/?p=4880

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *