خانهاقتصادی۴۵۰ تن انواع...

۴۵۰ تن انواع ماهیان استخوانی در گیلان صید شد

مدیر کل شیلات گیلان از صید ۴۵۰ تن انواع ماهیان استخوانی در سواحل گیلان از آستارا تا چابکسر خبر داد و افزود : ارزش ناخالص این مقدار صید بیش از ۷۳ میلیارد تومان بوده است.

به گزارش گیل و دیلم ، کوروش خلیلی روز شنبه در گفت و گویی افزود: از ۴۵۰ تن ماهی صید شده ۶۰ درصد کفال، ۳۸ درصد سفید و ۲ درصد شامل سایر آبزیان (کپور، سوف، سیم و انواع کولی ها) است.

وی عنوان کرد: با وجود افزایش ۹ درصدی تلاش‌های صیادی، شرایط بد جوی موجب شده صید در این استان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۷ درصد کاهش یابد.

وی با اشاره به صید سه هزار و ۳۰۰ تنی کیلکا از آغاز فصل در تنها بندر صیادی فعال استان ارزش ناخالص این مقدار صید را بالغ بر ۴۰ میلیارد تومان اعلام کرد.

خلیلی با اشاره به کاهش ۲۰ درصدی صید کیلکا نسبت به مدت مشابه سال قبل گفت : کاهش فعالیت صیادی به دلیل شرایط بد جوی علت کاهش صید ۳۰ فروند شناور کیلکاگیر تنها بندر فعال استان گیلان بود.

گیلان از کانون‌های صیادی در شمال کشور است که چهار هزار صیاد در قالب ۵۰ شرکت تعاونی پره از ۲۰ مهر تا ۲۰ فروردین ماه سال بعد در ۳۰۰ کیلومتر آب های ساحلی استان به صید ماهی می پردازند.

روش صید پره، شیوه ای است که در آن تور آماده به کمک یک کرجی بصورت نیم دایره در فاصله مشخصی از ساحل تا عمق ۱۴ متری دریا پهن می شود.

تور مورد استفاده از ۱۱ تکه پره با اندازه‌های مختلف به هم دوخته شده، تشکیل شده و کشش و جمع کردن تور در گذشته توسط نیروی انسانی و در حال حاضر با استفاده از نیروی تراکتور انجام می شود.

به گفته کارشناسان بیش از ۹۵درصد ماهیانی که هم اکنون در سه استان گیلان، مازندران و گلستان صید می شود، حاصل تکثیر و رهاسازی مراکز بازسازی ذخایر سازمان شیلات است

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

سوددهی شرکت دخانیات بعداز ۳ سال با تلاش جهادی دکتر شیخان

گیل و دیلم | کسانی که دستی در علم مدیریت دارند متفق القول هستند که اگر زمانی مدیری آشنا به بدنه یک مجموعه، به مدیریت آن مجموعه منصوب شود به جهت آشنایی و احاطه فرد به تمام مسائل مجموعه،...

فعال سیاسی اصلاح طلب : راهکار برون رفت از شرایط فعلی، ترک لجبازی نظام و آغاز اصلاحات جدی با حضور مردم است

یک فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: شرایط کشور با سال ۵۷ شباهت دارد و کشور در آستانه انقلاب است، از برخی جهات شاید صحیح باشد، اما شرایط امروز جامعه تفاوت‌های اساسی و بنیادین با قبل از انقلاب اسلامی دارد. به...

احمدی بیغش، نماینده مجلس: مولدسازی یک زیان غیرقابل جبران و یک بدعت بزرگ در قانون اساسی و ارکان قانونگذاری مملکت است / ریاست مجلس...

احمدی‌بیغش در خصوص مولدسازی گفت: کسی این خسران بزرگ را بیان نکرد، پذیرش مولدسازی و عدم واکنش منطقی نمایندگان مجلس نشان داد که مجلس از مردم عقب‌تر است، ریاست مجلس چرا یک تنه به جای نمایندگان صحبت و امضا...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.