خانهاجتماعیمدیرکل مدیریت بحران...

مدیرکل مدیریت بحران گیلان مطرح کرد؛ تهیه برنامه جامع مدیریت زمان برف در گیلان

مدیرکل مدیریت بحران گیلان با اشاره به نگارش برنامه جامع مدیریت زمان برف در استان گفت: هشدارها در سه سطح صادر می شود تا دستگاه ها متناسب با آن عمل کنند.

به گزارش گیل و دیلم ، امیر مرادی شامگاه یکشنبه در گفتگوی ویژه خبری شبکه باران بیشترین حوادث در گیلان را زلزله، سیل، رانش، برف، خشکسالی و حریق اعلام کرد و گفت: بعد از سال ۹۸، بنا به قانون همه مخاطرات باید بر اساس قانون مدیریت بحران اجرایی و برای مقابله با آن برنامه ریزی شود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان با اشاره به اینکه دستگاه‌ها مکلف هستند به صورت برنامه محور در بحران‌ها عمل کنند، افزود: گیلان در ۶ برنامه آمادگی برای بحران برنامه مصوب شده دارد و تدوین یک برنامه در حوزه پیشگیری و کاهش خطر نیز در حال پیگیری است.

وی با بیان اینکه مانورها سطح آمادگی استان و دستگاه‌های اجرایی را محک می‌زند و مردم را برای مقابله با بحران آموزش می‌دهد، تصریح کرد: گیلان ۵۲ گسل دارد و زلزله خیز است و باید برنامه مدونی در سه بخش اجرایی شود اما بیشترین رویکرد ما کاهش خطر است‌.

مرادی با اشاره به اینکه بافت فرسوده یکی از آسیب پذیرترین نقاط در زلزله است، افزود: ساخت و ساز خارج از محدوده نیز از دیگر عوامل خطر ساز است که نظارتی روی آن نمی‌شود.

وی ادامه داد: همه افراد ساکن بافت‌های فرسوده اعم از شهرنشینان و روستا نشینان می‌توانند برای دریافت تسهیلات نوسازی و مقاوم سازی مراجعه کنند.

وی با بیان اینکه استان گیلان برنامه جامعی برای سیلاب دارد، عنوان کرد: از ۲۴۲ رودخانه استان، حدود ۵۰ رودخانه جهنده و سیلابی هستند و برای لایروبی و کنترل این رودخانه‌ها برنامه جامعی به فرمانداران ابلاغ شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان با اشاره به سامانه‌های هشدار سیل گفت: زمانی که بارش‌ها شدید شده و دبی آب بالا می‌رود احتمال آسیب به بافت مسکونی را افزایش می‌دهد لذا در زمان بارش‌های سنگین این رودخانه‌ها مدیریت می‌شود.

وی با اشاره به نگارش برنامه جامع مدیریت زمان برف تصریح کرد: هشدارها در سه سطح زرد، نارنجی و قرمز صادر می‌شود که متناسب با هر کدام دستگاه‌ها و سازمان‌های مربوطه برای مدیریت اوضاع وارد میدان می‌شوند

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

پایان هفته گیلانی‌ها صاف و آفتابی

مدیر کل هواشناسی گیلان گفت: آسمان گیلان فردا آفتابی است و دمای هوا به تدریج افزایش می‌یابد. به گزارش گیل و دیلم ، مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به اینکه آسمان گیلان هم اکنون نیمه ابری است گفت: آسمان گیلان...

لاهیجان میزبان اردوی استعدادیابی تیم ملی بسکتبال نوجوانان دختر

اردوی استعدادیابی دختران بسکتبالیست نوجوان زیر ۱۶ سال منطقه ۲ کشور با شرکت بازیکنان ۷ استان به میزبانی باشگاه چای رفاه لاهیجان برگزار شد. به گزارش گیل و دیلم ، مدیرعامل باشگاه چای رفاه لاهیجان و مسئول برگزاری استعدادیابی دختران...

بستری ۱۱ شهروند کرونایی در شبانه روز گذشته در گیلان

امروز تعداد بستری‌های مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های گیلان به ۲۹ نفر رسیده است. به گزارش گیل و دیلم ، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: با بستری ۱۱ شهروند گیلانی مبتلا به کرونا در شبانه روز گذشته، در حال...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.