خانهاقتصادیرئیس سازمان چای...

رئیس سازمان چای کشور: ۹۲ درصد از مطالبات چایکاران پرداخت شده است

رئیس سازمان چای کشور از پرداخت ۹۲ درصدی مطالبات چایکاران خبر داد و گفت: تاکنون بیش از ۱۱۶ هزار تن برگ سبز چای به ارزش ۹۴۹ میلیارد تومان خریداری شده است.

به گزارش گیل و دیلم ، حبیب جهان ساز ظهر دوشنبه در نشست بررسی چالش‌های صنعت چای که با حضور استاندار گیلان در دفتر سازمان چای برگزار شد، اظهار کرد: تولید چای در یک دهه اخیر به ثبات نسبی رو به رشدی رسیده است و اکنون تولید چای در کشور به ۳۰ هزار تن می‌رسد.

وی با اشاره به برخی چالش‌ها و موانع تولید چای، افزود: برخی موانع و چالش سبب شد تا برخی باغات چای از چرخه تولید خارج شود و برخی صنایع تبدیلی و کارخانجات هم تعطیل شدند.

رئیس سازمان چای کشور، اصلاح و به زراعی باغات را از مهم‌ترین نیازهای امروز این صنعت برشمرد و بیان کرد: اصلاح و به زراعی باغات منجر به افزایش تولید و در نتیجه منجر به درآمد بیشتر می‌شود.

جهان ساز با تاکید بر تعیین تکلیف چای سنواتی، اضافه کرد: صنعتی کردن چای سنواتی بخشی از چالش‌های چایکاران را در این بخش حل می‌کند و سبب جبران خسارات گذشته می‌شود.

وی با اشاره به تفاهم نامه بین صندوق حمایت از چایکاران با برخی بانک‌ها در راستای اعطای تسهیلات به چایکاران، افزود: از طریق همین منابع در سال گذشته حدود ۴۷ میلیارد تومان تسهیلات سرمایه در گردش و ۲۰ میلیارد تومان سرمایه‌ای به چایکاران اعطا شد.

رئیس سازمان چای کشور از اصلاح و به زراعی ۲ هزار هکتار از باغات چای خبر داد و اضافه کرد: اصلاح و به زراعی باغات چای در اولویت سازمان چای قرار دارد و در این راستا اقدامات خوبی صورت گرفته است.

جهانساز ادامه داد: با توجه به اقدامات و برنامه‌هایی که صورت گرفته در نظر داریم تولید چای را به ۴۵ الی ۵۰ هزار تن افزایش دهیم.

وی از پرداخت ۹۲ درصدی مطالبات چایکاران خبر داد و افزود: تاکنون بیش از ۱۱۶ هزار تن برگ سبز چای به ارزش ۹۴۹ میلیارد تومان خریداری شده شده که از این میزان ۸۷۰ میلیارد تومان به چایکاران پرداخت شده است

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

پایان هفته گیلانی‌ها صاف و آفتابی

مدیر کل هواشناسی گیلان گفت: آسمان گیلان فردا آفتابی است و دمای هوا به تدریج افزایش می‌یابد. به گزارش گیل و دیلم ، مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به اینکه آسمان گیلان هم اکنون نیمه ابری است گفت: آسمان گیلان...

لاهیجان میزبان اردوی استعدادیابی تیم ملی بسکتبال نوجوانان دختر

اردوی استعدادیابی دختران بسکتبالیست نوجوان زیر ۱۶ سال منطقه ۲ کشور با شرکت بازیکنان ۷ استان به میزبانی باشگاه چای رفاه لاهیجان برگزار شد. به گزارش گیل و دیلم ، مدیرعامل باشگاه چای رفاه لاهیجان و مسئول برگزاری استعدادیابی دختران...

بستری ۱۱ شهروند کرونایی در شبانه روز گذشته در گیلان

امروز تعداد بستری‌های مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های گیلان به ۲۹ نفر رسیده است. به گزارش گیل و دیلم ، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: با بستری ۱۱ شهروند گیلانی مبتلا به کرونا در شبانه روز گذشته، در حال...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.