خانهسیاسیواعظی: تخریب دولت...

واعظی: تخریب دولت ر‌وحانی برای گرم کردن فضای انتخابات اسفندماه است/ باید قضاوت را به عهده مردم بگذاریم

رئیس دفتر حسن روحانی در دولت دوازدهم گفت: تخریب دولت ر‌وحانی برای ایجاد دو قطبی در جامعه و برای گرم کردن فضای انتخابات اسفند ماه است.

به گزارش گیل و دیلم به نقل از منیبان ، محمود واعظی، رئیس دفتر حسن روحانی در دولت دوازدهم در رابطه با اظهارات اخیر برخی تندروها خطاب به روحانی و دولت تدبیر و امید اظهار کرد: کسانی که با اتهام زنی بدنبال تخریب دولت قبل هستند دو هدف را دنبال می کنند. اول، بدلیل فرافکنی و انحراف افکار عمومی از گرانی و مشکلات جامعه است به همین جهت بعد از حدود ۲ سال که از عمر این دولت میگذرد ضعف ها و ناکارامدی های خود را به گردن دولت قبل می اندازند. همچنین ایجاد دو قطبی در جامعه برای گرم کردن فضای انتخابات اسفند ماه. مردم فهیم ما آگاه هستند و ما باید قضاوت را بعهده مردم بگذاریم. مشکلات با شعار و تبلیغات حل نمی شود و نیاز به برنامه و مدیران شایسته دارد. امروز عملکرد دولت قبل در مقایسه با این دولت با همه محدودیت ها در منظر مردم قرار دارد.

واعظی در پاسخ به تاثیر FATF بر روابط اقتصادی خارجی تاکید کرد: دو لایحه توسط دولت قبل تقدیم مجلس شد و با اصلاحات به تصویب مجلس و شورای نگهبان رسید و هم اکنون در مجمع تشخیص مصلحت است. اگر این دو لایحه نهایی شود گشایشی در روابط بانکی کشور ایجاد خواهد شد. زمانی تاثیرات آن بیشتر نمایان میشود که تحریم ها برداشته شود.

او‌ در پاسخ به این انتقاد که دولت روحانی اقتصاد را به خارج گره زده بود، بیان کرد: تمام تلاش دولت تدبیر و امید این بود که در دوران تحریم ها و فشار حداکثری که با ویروس کرونا همزمان شد اقتصاد کشور با همه محدودیت ها، با اتکا به امکانات داخلی توسعه یابد، گرانی ها مهار شود و اشتغال افزایش یابد.

البته فشارهای آمریکا برای اعمال تحریم موجب گرانی شد که ما بارها از مردم عذرخواهی کردیم و برای مهار آن کوشیدیم. سوال اینجاست که چرا علیرغم شعارها در دوران این دولت اقتصاد کشور بیش از دوره روحانی به مسائل خارجی، ارز و طلا گره خورده است.

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

مسعود پزشکیان، نماینده تبریز: حاکمیت در بحث حجاب دخالت نکند

نماینده تبریز در مجلس گفت: اصولا حاکمیت نباید در بحث حجاب دخالت کند. در قرآن هم توصیه حجاب به زنان مومن و همسران رسول خداست. مسعود پزشکیان، نماینده تبریز در مجلس در مورد لایحه عفاف و حجاب، گفت: رفتار انسان...

سیدحسن خمینی: ما «جمهوری اسلامی» هستیم؛ امارت اسلامی، خلافت اسلامی و حتی حکومت اسلامی نیستیم

حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی در دیدار اعضای ستاد مرکزی بزرگداشت امام خمینی(س) تأکید کرد: ما «جمهوری اسلامی» هستیم و امارت اسلامی، خلافت اسلامی و حتی حکومت اسلامی نیستیم. نتیجه انقلاب جمهوری اسلامی است و اگر به...

هشدار کوچکی نژاد نسبت به حذف ارز ٢٨۵٠٠ تومانی ؛ دوباره جهش قیمتی رخ می‌دهد | دو سال از عمر دولت گذشته نتیجه جراحی‌ها...

عضو کمیسیون برنامه و بودجه اظهار داشت: معتقدم دولت نباید به این شکل با ارز بازی می‌کرد اما اگر حالا بخواهد ارز ترجیحی را قطع کند باید منتظر جهش قیمتی هم باشد. به گزارش گیل و دیلم به نقل از...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.