خانهاجتماعییادداشت گیل و...

یادداشت گیل و دیلم ؛ آقای استاندار❗ درخواست هواپیمای ۴۰ تنی آب پاش کرده اید و به شما نداده اند یا چنین درخواستی انجام نشد⁉️

گیل و دیلم | روز شنبه نهم مردادماه ۱۴۰۰ در خبرها خواندیم که «رئیس مرکز کنترل و پشتیبانی اطفا حریق هوایی وزارت دفاع از حضور هواپیمای آتش نشان نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در شهر مولا در جنوب ترکیه و انجام اولین عملیات اطفای حریق با ظرفیت ۴۰ تن آب به همراه تیم عملیات اطفای حریق و هواپیمای آتش نشان طراحی شده به دست متخصصین جوان ایرانی خبر داد.»

حالیه سوال این است:
تالاب بین المللی امیرکلایه با محیط زیست بی نظیرش، با جنگلهای ناب توسکایش، آیا ارزش این را ندارد که امروز چنین هواپیما و تیمی به گیلان بیاید تا تالاب امیرکلایه و همچنین تالاب انزلی را از حریق نجات دهد؟
آقای استاندار!
اگر چنین امکاناتی مثل هواپیمای آتش نشان ۴۰ تنی داریم چرا امروز که بحران آتش سوزی در گیلان بیداد می کند به داد ما نمی رسند؟
آقای استاندار!
با وجود چنین امکانات بینظیری، آیا باید نیروهای محیط زیست، منابع طبیعی، بسیج و نیروهای بومی منطقه با دست خالی به جنگ آتش بروند؟!
مشکل کار کجاست؟!
آقای استاندار نکند شما هم مثل کلانتری، معتقدید که خاموش کردن آتشی که به خانه ی ما و به جان ما افتاده، صرفه ی اقتصادی ندارد!
فراموش نکنید که این زخم، تازه نیست و زخم کهنه، علی الخصوص زخم ناسوری که حاصل سوختگی باشد، اگر عفونت کند، خیلی شدید، خطرناک و احتمالا مرگ آور خواهد بود!

«خانه ام آتش گرفته ست،
آتشی بی رحم!
همچنان می سوزد این آتش
نقشهایی را که من بستم به خون دل!»

محبوبه امین پور
فعال محیط زیست
۱۴۰۱/۰۶/۱۱

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

پایان هفته گیلانی‌ها صاف و آفتابی

مدیر کل هواشناسی گیلان گفت: آسمان گیلان فردا آفتابی است و دمای هوا به تدریج افزایش می‌یابد. به گزارش گیل و دیلم ، مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به اینکه آسمان گیلان هم اکنون نیمه ابری است گفت: آسمان گیلان...

لاهیجان میزبان اردوی استعدادیابی تیم ملی بسکتبال نوجوانان دختر

اردوی استعدادیابی دختران بسکتبالیست نوجوان زیر ۱۶ سال منطقه ۲ کشور با شرکت بازیکنان ۷ استان به میزبانی باشگاه چای رفاه لاهیجان برگزار شد. به گزارش گیل و دیلم ، مدیرعامل باشگاه چای رفاه لاهیجان و مسئول برگزاری استعدادیابی دختران...

بستری ۱۱ شهروند کرونایی در شبانه روز گذشته در گیلان

امروز تعداد بستری‌های مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های گیلان به ۲۹ نفر رسیده است. به گزارش گیل و دیلم ، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: با بستری ۱۱ شهروند گیلانی مبتلا به کرونا در شبانه روز گذشته، در حال...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.