خانهاجتماعیافزایش ۱۵ درصدی...

افزایش ۱۵ درصدی سهم گیلان در بودجه کشور

عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی از افزایش ۱۵ تا ۲۰ درصدی سهم استان گیلان در بودجه کشور نسبت به سال گذشته خبر داد.

به گزارش گیل و دیلم ،عضو کمیسیون تلفیق بودجه، سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم شهرستان صومعه سرا ، با بیان اینکه با کار ۳ شیفته در مجلس به رسیدگی بودجه در کمیسیون تلفیق وارد شده ایم، گفت: در بعضی بخش‌ها سهم استان افزایش پیدا کرده و در برخی قسمت‌ها هم شامل صندوق‌های اشتغال، توسعه و پیشرفت اعتبار جدید پیش بینی شده و قرار است هزار میلیارد تومان به هر استانی داده شود.

سید کاظم دلخوش با تاکید بر اینکه هنوز وارد جزئیات اعتبارات نشده ایم، افزود: در ۲ سال گذشته اعتبارات خوبی به لایروبی آب بندان‌ها اختصاص داده شد و بیشتر آب بندان‌های کشور هم مربوط به گیلان است و امسال هم تصمیم بر این است پیش بینی اعتبارات در این بخش افزایش یابد.

وی توجه به محصول برنج را از دیگر موارد مورد توجه اعلام کرد و گفت: کاهش قیمت کود و کاهش آب بها را برای کمک به بخش کشاورزی گیلان در نظر داریم.

نماینده مردم شهرستان صومعه سرا، عضو کمیسیون تلفیق بودجه و سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی افزود: در بخش پروژه‌های ملی هم که دولت در لایحه بودجه به تبدیل شدن آن‌ها به استانی اشاره کرده، اعتقادی نداریم و برای تامین اعتبارات و افزایش پیشرفت آن بخش هم تلاش شده است.

سید کاظم دلخوش تصریح کرد: تاکنون بخش درآمدی در کمیسیون تلفیق، شامل حقوق و دستمزد، عمرانی، امور فرهنگی، سیاسی و دفاعی را تقریبا به انتها رسانده ایم و پس از این وارد بخش هزینه‌ها خواهیم شد که در هفته‌های آینده گزارش نهایی از سهم بودجه گیلان در کشور را به مردم اعلام خواهیم کرد.

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

آغاز دوباره بارش باران در گیلان از فردا

بارش تناوبی باران در مناطق مختلف گیلان از فردا به مدت ۳ روز ادامه دارد. به گزارش گیل و دیلم ، مدیرکل هواشناسی گیلان گفت: آسمان استان در شرایط فعلی صاف تا نیمه ابریست، اما از فردا بارش تناوبی باران...

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان خبر داد : تردد نوروزی ۱.۵ میلیون خودرو در محورهای گیلان/ افزایش ۱۵ درصدی حجم ورودی ها

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان، با بیان اینکه همزمان با آغاز طرح نوروزی، شاهد تردد یک میلیون و ۵۱۹ هزار و ۶ وسیله نقلیه در محورهای استان بودیم، گفت: بالغ بر ۸۸۴ هزار خودرو وارد گیلان...

مدیرعامل هلال احمر گیلان خبر داد : امدادرسانی به ۱۷۳ حادثه دیده از ابتدای طرح امداد نوروزی در گیلان

مدیرعامل هلال احمر گیلان گفت: از آغاز اجرای طرح امداد و نجات نوروزی هلال احمر در این استان به ۱۷۳ نفر حادثه‌دیده در ۵۷ مورد حادثه امدادرسانی شده است. به گزارش گیل و دیلم ، سیاوش غلامی در گفت وگو با...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.