خانهاجتماعیبی توجهی به...

بی توجهی به قوانین؛ برخورد دستگاه قضا با ۷ متخلف سوزاندن کاه و کلش در گیلان

۷ کشاورزگیلانی که کاه و کلش به جا مانده از برداشت برنج را آتش زدند، به مراجع قضایی معرفی شدند.

به گزارش گیل و دیلم ، معاون محیط زیست انسانی حفاظت محیط زیست گیلان با اشاره به ممنوعیت آتش زدن کاه و کلش در گیلان گفت: نیرو‌های یگان حفاظت محیط زیست استان از ابتدای فصل برداشت برنج در گیلان تا کنون به ۱۰۳ کشاورز که قصد آتش زدن ضایعات به جا مانده از برداشت برنج را داشتند تذکر داده و ۷ کشاورز که نسبت به تذکر‌ها بی توجه بودند را به مراجع قضایی معرفی کردند.

علی محمد پوربیشترین و کمترین تذکر‌های داده شده از سوی مسئولان به کشاورزان در شهرستان‌ها را به ترتیب شهرستان املش ۵۰ مورد و رضوانشهر و آستانه اشرفیه ۲ مورد اعلام کرد.

وی با بیان اینکه طبق ماده ۲۰ قانون هوای پاک و ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی آتش زدن کاه و کلش برنج جرم است افزود: درهمین راستا ۷ کشاورز متخلف در شهرستان‌های رضوانشهر، صومعه سرا و آستارا که ضایعات برج را آتش زده بودند به مراجع قضایی معرفی و جریمه شدند.

معاون محیط زیست انسانی حفاظت محیط زیست گیلان با اشاره به اهمیت هوای پاک برای سلامت مردم افزود: آتش زدن کاه و کلش برنج به دلیل تهدید علیه سلامت عمومی جرم است و با مجرمان برخورد قانونی می‌شود.

هر ساله برخی از شالیکاران پس از برداشت برنج، کاه و کلش به جا مانده از برداتش محصول برنج را آتش می‌زنند که علاوه بر آسیب‌های جبران ناپذیر به ساختار بیولوژیکی و آلی خاک، باعث آلودگی هوا و مشکلات تنفسی برای مردم می‌شوند.

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

سخنگوی شورای شهر لاهیجان : با توجه به وجود بازار پروژه سنگ فرش خیابان شهید کریمی در اولویت قرار گیرد

به گزارش گیل و دیلم به نقل از روابط عمومی شورای شهر لاهیجان ، مهدی عاطف در جلسه شورای شهر گفت: پروژه سنگ فرش خیابان شهید کریمی با توجه به قدیمی بودن منطقه و وجود بازار در اولویت نسبت...

عضو شورای شهر لاهیجان : خیابان شیشه گران و باند کندرو استخر لاهیجان سنگ فرش شود

ایستگاه آتش نشانی و پایگاه اورژانس در زیر پل روگذر میدان گیل احداث شود دکتر ابراهیم خوشحال در جلسه شورای شهر گفت : جهت افزایش خدمات رسانی آتش نشانی و اورژانس و کوتاه شدن زمان رسیدن به محل...

عضو شورای شهر لاهیجان : سنگ فرش خیابان شهید کریمی بزودی آغاز می شود

به گزارش گیل و دیلم به نقل از روابط عمومی شورای شهر لاهیجان ، فرشید فلاح در جلسه شورای شهر گفت : با توجه به اینکه دو سال از عمر شورای ششم پشت سر گذاشته شد و وارد سال...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.