×

رضاییان: طاهری قراردادم را پاره کرد

 • کد نوشته: 4902
 • ۱۳۹۵-۰۵-۲۰
 • 90 بازدید
 • ۰
 • رامین رضاییان مدافع فصل گذشته پرسپولیس که در انتهای فصل راهی ترکیه شده بود تا به کارش در ریزه اسپور ادامه دهد، بعد از مدتی به این تیم بازگشت، در نهایت نتوانست نظر برانکو را برای بخشش خود جلب کند و مجبور به جدایی شده است. علی اکبر طاهری اما امروز و در حال خروج […]

  رضاییان: طاهری قراردادم را پاره کرد
 • رامین رضاییان مدافع فصل گذشته پرسپولیس که در انتهای فصل راهی ترکیه شده بود تا به کارش در ریزه اسپور ادامه دهد، بعد از مدتی به این تیم بازگشت، در نهایت نتوانست نظر برانکو را برای بخشش خود جلب کند و مجبور به جدایی شده است. علی اکبر طاهری اما امروز و در حال خروج از باشگاه اعلام کرد این بازیکن تمایلی به ادامه همکاری با این تیم نداشته و خودش مایل به جدایی بوده است. ادعایی که واکنش رضاییان را در پی داشت تا او نسبت به آن واکنش نشان دهد.

  قرارداد دوساله با کسر ۱۵۰ میلیونی با پرسپولیس

  حتی اگر فوتبالم هم تمام شود دروغ نمی گویم. اما میخواهم همه بدانند چه اتفاقی افتاده است. به امام رضا (ع) قسم که همه چیز را از او می خواهم دروغ نمی گویم. از همه هم می خواهم وقتی حرف می زنند صداقت داشته باشند. ۳ روز پیش آقای ذاکر در جلسه کمیته انضباطی حضور یافتیم و بعد از پایان جلسه ایشان گفتند به باشگاه برویم. به باشگاه رفتیم و بعد از ۶ ساعت جلسه قرارداد دو ساله ای امضا کردیم. قرار بر این شد حدود ۱۵۰ میلیون کمتر نسبت به فصل گذشته از باشگاه دریافت کنم و قراردادم را تمدید کنم که آن را پذیرفتم و امضا کردم. قبل از امضای قرارداد به آقای طاهری گفتم نظر آقای برانکو در این باره چیست که ایشان اعلام کردند من به شما علاقه دارم و آقای برانکو نیز نظر مثبت روی تو دارند. تنها مشکل اکنون این است که در صحبت با ایشان برای خروج نام بازیکن از لیست بین دو نفر در حال مذاکره هستیم و باید ببینیم در نهایت از لیست خارج می‌شود.

  گل و شیرینی هم باعث نشد برانکو ببخشد

  من طبق ارزشی که برای مسوولان پرسپولیس و خصوصا هواداران قائلم هر کاری کردم در این تیم بمانم و هر کاری از دستم بر‌آمد برای ماندنم انجام دادم. به احترام آقای برانکو و با توجه به اینکه می دانستم ایشان از دستم ناراحت است گل و شیرینی گرفتم و به محل تمرین رفتم. چیزی از من کم نشد و مطمئنا به عنوان یک شاگرد وظیفه ام را انجام دادم. صحبت های زیادی با آقای برانکو کردم و ایشان گفتند در جلسه کمیته فنی نظرم را می گویم.

  برانکو گفت بیایی سکونشین می شوی

  بعد از اینکه در جلسه با برانکو در محل تمرین این تیم شرکت کردم گفتم شما به گردن بنده حق دارید و یک سال زحمت کشیدید و مدیون شما هستم و امیدوارم به من لطف کنید و ببخشید. حاضرم هر کمکی از دستم بربیاید برای تیم انجام دهم تا مورد بخشش قرار گیرم. ایشان گفتند بعد از جلسه با کمیته فنی نظرم را می گویم و البته گفتند در صورتی که به تیم برگردم حداقل ۶-۷ بازی بازی نمی دهند که گفتم حاضرم سکونشین شوم اما مرا ببخشید. آقای نیک سیرت نیز به عنوان مترجم آقای برانکو شاهد هستند و من گفتم مشکلی ندارم و تنها خواسته ام این است که مرا ببخشید و مثل طارمی به من نیز اجازه دهید به تیم برگردم. آقای هدایتی نیز در جریان این مساله است و آقای هدایتی گفتند هر چه آقای برانکو بگویند گوش کن که من هم گفتم مسلما همینطور است.

  به خاطر پول به ترکیه نرفتم

  همه می دانند که من برای پول به ترکیه نرفتم و تنها می خواستم پیشرفت کنم. مبلغ قراردادم با ریزه اسپور مشخص است و مبلغ طوری نبود که به خاطر آن اغوا شوم و تنها می خواستم پیشرفت کنم و در لیگ اروپایی حضور یابم و مسیر پیشرفتم میسر شود. من در ترکیه خواب به چشمانم نمی ماند و نمی توانستم از فکر این تیم خارج شوم و تصمیم گرفتم به خاطر این تیم هر طور شده فسخ قراردادم را دریافت کنم. صحبت هایی شد و من برای بازگشت امیدوار شدم و به همین منظور به تهران بازگشتم و فسخ قراردادم را از ریزه به هر زحمت و مکافاتی بود دریافت کردم. من به خاطر پیراهن پرسپولیس قراردادم را فسخ کردم و تنها انگیزه ام بازگشت به این تیم بود.

  قراردادی دوساله با شرایط خاص

  من با تمام وجودم پیشنهاد تمدید قرارداد با پرسپولیس را قبول کردم و آن را امضا کردم چون خواسته ام نیز بازگشت به این تیم بود. قراردادی که بستم دو ساله بود و قرار شد در صورت حضور آقای طاهری برای سال سوم نیز قابل تمدید باشد. تمام این صحبت ها انجام شد و آقای طاهری در حق من پدری کردند و زحمت کشیدند. ایشان اعلام کردند نظر نهایی را البته آقای برانکو می دهند و من بعد از تمدید قرارداد نزد آقای برانکو رفتم تا ایشان نیز مرا ببخشند.

  می‌خواستم بمانم و جبران کنم اما آقای برانکو…

  من میخواستم برگردم و همه چیز را جبران کنم اما اکنون سرمربی تیم می گوید که نمی شود و مشکلی نیست و مسلما تصمیم گیرنده اوست. من حتی روز گذشته با یکی از دوستان نزدیک آقای برانکو نیز صحبت کردم اما ایشان گفتند لیست تیم پر است و امروز نیز به من گفتند که نمی شود. از هواداران خواهش می کنم که همانطور که پشت من بودند و طی این مدت به من لطف داشتند اکنون نیز مثل همیشه حامی برانکو باشند. من قول می دهم طوری بازی کنم و عملکردم به گونه ای باشد که فصل آینده نیز در صورتی که پرسپولیس مرا بخواهد بتوانم بازگردم.

  گفته بودند لیست را خالی می کنند

  آقای ترکاشوند و طاهری تلاش زیادی کردند و می خواستند لیست را خالی کنند و اعلام کردند تمام تلاش شان را در این باره خواهند کرد. حتی گفتند اگر برای فسخ قرارداد نیاز مالی باشد از من نیز کمک می گیرند و برانکو نیز حاضر بود از لیست خارج بازیکنی را خارج کند. اما فردای این جلسه ای که در محل تمرین داشتیم و بعد از جلسه با کمیته فنی حرف دیگری زدند و گفتند رامین را نمی خواهیم. من انتظار داشتم همانطور که مهدی را بخشیدند مرا نیز ببخشند. نزد ایشان رفتم و عذرخواهی هم کردم و هنوز هم معتقدم چیزی از من کم نشده اما نشد.

  آقای طاهری قراردادم را پاره کرد

  من از آقای پروین خواستم که به آقای طاهری بگویند و ضمن وساطت بگویند مشکلم را حل کنند تا آینده فوتبالم خراب نشود. ایشان نیز لطف کردند. من قراردادی دوساله با این تیم تمدید کردم و تمام تلاشم را برای اینکه به باشگاه ثابت کنم می خواهم در این تیم بمانم و جبران کنم در آن لحاظ کردم اما به من گفتند طبق قراردادی که ۳ روز پیش امضا کردیم و اکنون که برانکو تو را نمی خواهد، دو راه حل داریم؛ اول اینکه به طور قرضی به تیمی یا تو می خواهی یا نظر ماست بروی یا اینکه خسارت این قرارداد را بدهی. من گفتم ۳ روز پیش قرارداد را بستم که در پرسپولیس بازی کنم نه اینکه اینطور شود. بعد از آن آقای پروین زنگ زدند گفتند این بچه را اذیت نکنید. نمی توانم با توجه به شرایطم و اینکه می خواهم در تیم ملی و در جام جهانی باشم این ریسک را انجام دهم که آقای طاهری عصبانی شدند و قراردادم را پاره کردند.

  آقای طاهری عصبی بود

  آقای طاهری در این مدت خیلی به من لطف داشته و هر چه به من بگوید مشکلی ندارم. اما من از آقای استیلی خواسته بودم در صحبت با باشگاه بخواهند با توجه به قرارداد داخلی ام مشکلم حل شود. گفتم لطف کنند و به شکلی نشود که اذیت شوم و تکلیفم مشخص شود. اما با توجه به شرایطی که بعد از اعلام آقای برانکو شد و اینکه باشگاه قصد داشت مرا قرضی بدهند با توجه به شرایطم در تیم ملی و در سال جام جهانی مخالفت کردم و آقای طاهری نیز عصبانی شدند و هیچ گله ای از ایشان ندارم و لطف ایشان همیشه به من بوده است. این تیم است که می ماند و بازیکن می آید و می رود و همیشه باید احترام به تیم و هواداران آن حفظ شود و تا همیشه هوادار این تیم خواهم بود.

  قراردادم با پرسپولیس بود نه قرضی

  من با توجه به اینکه امیدوار بودم به پرسپولیس برگردم قراردادم را با این تیم تمدید کردم. نمی خواستم به صورت قرضی به تیم دیگری بروم. من مشکلی با اینکه نیم فصل بیرون بمانم نداشتم اما مشخص نبود در نیم فصل هم بار دیگر مرا بخواهند. اما آقای طاهری عصبانی شدند که چرا رامین گفته نمی خواهد قرضی به تیمی برود. من اما گفتم قراردادم را در حالی بستم که فکر می کردم در این تیم بمانم اما وقتی آقای برانکو گفتند نمی خواهم و این ماجرا پیش آمد. من حاضر بودم یک نیم فصل بیرون بمانم اما مشکل ما نیم فصل نبود و آقای ترکاشوند به دوست صمیمی برانکو گفتند ما یک بازیکن از لیست خارج می کنیم که آقای برانکو اوکی دهند اما اینطور نشد. من چقدر خوشحال بودم با پدرم و علی پروین و حاج حسین هدایتی قرارداد دو ساله با این تیم بستم. علت اینکه همان روز که قراداد داخلی بستم رسانه ای نشد این بود که شخص آقای طاهری آن را خواسته بودند.

  همشهریانم افتخارم هستند

  تیم خونه به خونه و بابل با توجه به اینکه همشهریانم هستند در قلبم جا دارند و برای همه آنها احترام قائلم اما باید شرایط مرا نیز درک کنند و به عنوان بازیکن ملی پوش نمی توانستم در این شرایط به لیگ دسته اول بروم. آن هم در سالی که تیم ملی برای جام جهانی مسابقه می دهد و همه می خواهند در روسیه حاضر شویم. من نمی توانستم این پیشنهاد را بپذیرم و تنها دلیلم این مساله بود وگرنه خاک پای تمام همشهریانم هستم و امیدوارم با قاطعیت به لیگ برتر که استحقاق آن را دارند برسند.

  تمام غرورم را شکستم و باز هم خواهم شکست

  من برای اینکه مسوولان پرسپولیس و آقای برانکو مرا ببخشند و فرصت جبران بدهند تمام غرورم را شکستم. از عذرخواهی های چند باره تا قبول تمام شروط آنها برای تمدید قرارداد. این ها نشان می دهد من می خواستم به پرسپولیس برگردم و همه چیز را جبران کنم و اینطور نبوده که من نخواسته باشم. من باید دیگر چه می کردم؟ قرارداد دوساله تمدید کردم، مبلغ قراردادم کسر شد، قرار شد بخشی از فسخ بازیکن را بدهم و عذرخواهی و نیمکت نشینی و سکونشینی و … را نیز قبول کردم، واقعا دیگر باید چه می کردم؟ فقط می توانم بگویم جوانمرگ شوم اگر یک کلمه دروغ گفته باشم و پای عهدم نمانم. از آقایان علی کریمی، علی پروین و حاج حسین هدایتی بپرسید با چه شرایطی می خواستم در پرسپولیس بمانم و همه آنها شاهد ریز به ریز این ماجرا هستند.

  تشکر از پروین، کریمی و هدایتی

  باید تشکر ویژه ای از آقایان علی کریمی که به معنای واقعی لقب جادوگری آسیا حق شان است و همچنین آقای علی آقا پروین که سلطان است و حمیدخان استیلی و حاج حسین هدایتی که در این مدت حامی من بودند و از ایشان مشاوره می گرفتم و هواداران تیم تشکر ویژه ای کنم که حامی بزرگ بنده بودند و امیدوارم روزی فرصت بیابم و لطف آنها را جبران کنم. باز هم دست آقایان علی پروین، علی کریمی، حاج حسین هدایتی، سردار رویانیان و حمیدخان استیلی، تمام پیشکسوتان عزیز پرسپولیس و تمام لیدرها که در این چند وقت به من لطف ویژه ای داشتند و همچنین تمام هواداران پرسپولیس که مثل کوه پشتم بودند و از آنها می خواهم اکنون مثل همیشه پشت برانکو و بازیکنان این تیم باشند تشکر می کنم و دست شان را می بوسم. قول می دهم سال بعد اگر مرا خواستند با کمال میل و افتخار پیراهن این تیم را برتن کنم و عشقم به پرسپولیس را ثابت کنم و در آخر آرزوی موفقیت برای پرسپولیس می کنم و تمام هواداران بار دیگر خواهش می کنم پشت آقای برانکو را به هیچ وجه خالی نکنند و همچنین باشگاه و مدیران آن را. چون تنها این پرسپولیس است که می ماند. تمام تلاشم را کردم تا برگردم اما برخی ها نخواستند اما هیچ چیز از ارزش های پرسپولیس کم نمی شود.

  منبع: ورزش ۳

  لینک کوتاه مطلب:

  https://gildeylam.ir/?p=4902

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *