×

قربانی : تفاوت درآمدی بین پزشکان و پرستاران باید به حداقل برسد

 • کد نوشته: 4155
 • ۱۳۹۵-۰۴-۲۱
 • 55 بازدید
 • ۰
 • تفاوت درآمدی بین پزشکان و پرستاران باید به حداقل برسد/زمینه اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری فراهم شود نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر منطقی شدن اختلاف درآمدی بین پزشک و پرستار، گفت: بدون شک باید این تفاوت درآمدی در کشور بین پزشک و پرستار به حداقل برسد. به گزارش پایگاه خبری […]

  قربانی : تفاوت درآمدی بین پزشکان و پرستاران باید به حداقل برسد
 • تفاوت درآمدی بین پزشکان و پرستاران باید به حداقل برسد/زمینه اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری فراهم شود

  نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر منطقی شدن اختلاف درآمدی بین پزشک و پرستار، گفت: بدون شک باید این تفاوت درآمدی در کشور بین پزشک و پرستار به حداقل برسد.

  به گزارش پایگاه خبری گیل و دیلم به نقل از خانه ملت محمدحسین قربانی  درباره انتقادات جامعه پرستاری به اختلافات درآمدی این قشر با پزشکان، تاکید کرد: واقعیت آن است که در هیچ کجای دنیا اختلاف درآمدی بین پزشک و پرستار به این شدت نیست، بدون شک باید این تفاوت درآمدی در کشور بین پزشک و پرستار به حداقل برسد.

  نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در برخی موارد بار مسئولیت سنگینی که به دوش پرستار بوده بیشتر از یک پزشک است که ضرورت دارد مسئولان به این موارد توجه داشته و زمینه اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری را فراهم کنند.

  وی با یادآوری قول های مسئولان وزارت بهداشت برای رفع دغدغه های جامعه پرستاری تاکید کرد: در این زمینه مقرر شده مسئولان وزارت بهداشت مشکلات موجود را پیگیری کرده و به حداقل برسانند که امیدواریم این پیگیری‌ها هرچه سریعتر به نتیجه برسد.

  این نماینده مردم در مجلس دهم، با اظهار تاسف از انتشار اخباری مبنی بر ضرب و شتم دو پرستار که در بیمارستان های بابل و شهدای تجریش تهران رخ داده، افزود: در خانواده جامعه پزشکی مهمترین رکن خدمت به مردم است حال اگر مواردی همچون اتفاق اخیر، پیش آمد نباید با موج سواری بر این حوادث، اقدام به تشویش افکار عمومی کرد.

  نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: اما باید با افرادی که اقدام به ضرب و شتم کردند برخورد قاطعی انجام شود و این گونه تخلفات مورد پیگیری قرار گیرد.

  این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: نباید فضاهایی ایجاد کرد که نشان دهنده اختلاف بین جامعه پزشکی باشد زیرا این اقدامات باعث دلسرد کردن مردم شده و در حوزه بهداشت و درمان نیز پذیرفته شده نیست درحالی که این موارد جزیی بوده و نباید به آن دامن زد.

  نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: حرمت ها باید رعایت شود و اگر موردی نیز پیش آمد باید به وسیله دستگاه های نظارتی و انتظامی با آن برخورد قاطع صورت گیرد.

  پیش از این قائم مقام سازمان نظام پرستاری از ضرب و شتم دو پرستار از سوی پزشکان در بیمارستان های بابل و شهدای تجریش خبر داد./

   

  منبع: خانه ملت

  لینک کوتاه مطلب:

  https://gildeylam.ir/?p=4155

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *