×

لیونل مسی و پدرش به ۲۱ ماه حبس محکوم شدند

 • کد نوشته: 4053
 • ۱۳۹۵-۰۴-۱۶
 • 63 بازدید
 • ۰
 • حکم دادگاه پرونده فرار مالیاتی فوق ستاره آرژانتینی بارسلونا و پدرش اعلام شد. براساس قوانین اسپانیا، مسی و پدرش، می‌توانند با پرداخت رقم جریمه تعیین‌شده، راهی زندان نشوند. دادگاه شهر بارسلونا، لیونل مسی و پدرش را به دلیل سه مورد تخلف در پرداخت مالیات به ۲۱ ماه حبس محکوم کرد. مسی همچنین به پرداخت ۲ […]

  لیونل مسی و پدرش به ۲۱ ماه حبس محکوم شدند
 • حکم دادگاه پرونده فرار مالیاتی فوق ستاره آرژانتینی بارسلونا و پدرش اعلام شد. براساس قوانین اسپانیا، مسی و پدرش، می‌توانند با پرداخت رقم جریمه تعیین‌شده، راهی زندان نشوند.

  دادگاه شهر بارسلونا، لیونل مسی و پدرش را به دلیل سه مورد تخلف در پرداخت مالیات به ۲۱ ماه حبس محکوم کرد. مسی همچنین به پرداخت ۲ میلیون یورو و پدرش به پرداخت ۱،۵ میلیون یورو محکوم شدند.

  لازم بذکر است که طبق قوانین کشور اسپانیا، حکم حبس کمتر از دو سال مخصوصا زمانی که فرد خاصی سابقه کیفری نداشته باشد نیازی به گذراندن حکم حبسش نیست. بنابراین مسی و پدرش به زندان نخواهند رفت و تنها باید جریمه مالی را پرداخت کنند.

  مسی و پدرش توسط دادستان اسپانیا به ثبت شرکت های صوری در کارائیب برای فرار از پرداخت مالیات درآمد حاصل از فروش امتیاز استفاده تبلیغاتی از چهره‌ اش متهم شده بودند. بازیکن بارسلونا و پدرش همچنین به عدم پرداخت ۴،۱ میلیون یورو مالیات بین سال های ۲۰۰۷ تا ۲۰۰۹ متهم شده بودند. ستاره باشگاه بارسلونا دو سال پیش این مبلغ را به حساب اداره مالیات اسپانیا واریز کرد اما این موضوع باعث توقف روند دادگاه نشد.

  مسی در دادگاه عنوان کرد که از حساب و کتاب امور مالیش خبر نداشته و از ماجرای عدم پرداخت مالیات هیچ گاه مطلع نبوده است.

  لیونل مسی و پدرش می توانند نسبت به این حکم در دادگاه عالی اسپانیا درخواست فرجام خواهی کنند.

  منبع: وبسایت رسمی برنامه ۹۰

  لینک کوتاه مطلب:

  https://gildeylam.ir/?p=4053

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *