خانهاجتماعیمدیرعامل آب منطقه...

مدیرعامل آب منطقه ای گیلان خبر داد؛ ممنوعیت هرگونه مصرف جدید از آب سد سفید رود

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان از ممنوعیت هرگونه مصرف آبی جدید در حوضه آبریز سد سفیدرود به دلیل کاهش چشمگیر آورد سالانه این رودخانه خبر داد.

به گزارش گیل و دیلم، وحید خرّمی اظهار کرد: به دلیل کاهش بارش‌ها و کاهش آورد رودخانه سفیدرود در حوضه آبریز این سد به کمتر از نصف در ۲۰ سال گذشته و با تصویب شورای هماهنگی مدیریت بهم پیوسته منابع آب حوضه آبریز سفیدرود، برای ایجاد تعادل منابع و مصارف آب این رودخانه، هرگونه مصرف جدید از آب رودخانه سفیدرود در این حوضه آبریز برای جلوگیری از تنش آبی ممنوع است.

وی اضافه کرد: این مصوبه در حوضه آبریز سفیدرود به مساحت ۵۹ هزار کیلومترمربع، شامل استان‌های گیلان، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، زنجان، تهران، قزوین، همدان و البرز از سال ۹۴ تاکنون اجرا شده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان با اشاره به انتشار خبر اخذ مجوز ماده ۲۳ انتقال آب از سفیدرود به دشت اردبیل گفت: این مصرف جدید، تنش‌های آبی این حوضه را به رغم رویکردهای وزارت نیرو و شرکت مدیریت منابع آب ایران افزایش می‌دهد.

خرمی با بیان اینکه ۹ استانی که از آب رودخانه سفیدرود استفاده می‌کنند باید در مصرف آب این رودخانه با توجه به کمبود منابع آبی تعادل برقرار کنند، افزود: مدیریت مصرف، افزایش بهره وری، استفاده بهینه از ظرفیت مخازن سدها، آزاد سازی منابع فعلی آب برای تأمین کمبود آب آشامیدنی و استفاده از پساب برای مصارف صنعتی از اقداماتی است که در حوضه آبریز رودخانه سفیدرود در این استان‌ها باید انجام شود تا کمبود منابع آبی جبران شود.

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

عضو شورای شهر لاهیجان : خیابان شیشه گران و باند کندرو استخر لاهیجان سنگ فرش شود

ایستگاه آتش نشانی و پایگاه اورژانس در زیر پل روگذر میدان گیل احداث شود دکتر ابراهیم خوشحال در جلسه شورای شهر گفت : جهت افزایش خدمات رسانی آتش نشانی و اورژانس و کوتاه شدن زمان رسیدن به محل...

عضو شورای شهر لاهیجان : سنگ فرش خیابان شهید کریمی بزودی آغاز می شود

به گزارش گیل و دیلم به نقل از روابط عمومی شورای شهر لاهیجان ، فرشید فلاح در جلسه شورای شهر گفت : با توجه به اینکه دو سال از عمر شورای ششم پشت سر گذاشته شد و وارد سال...

فخرفروشی روزنامه دولت رئیسی به دولت روحانی؛ آنچه برای «ژنرال‌های نفتی» آرزوی محال بود تحقق یافت

روزنامه ایران نوشت: درآمدهای ایران از محل صادرات نفت و گاز در سال گذشته در محدوده عدد ۵۵ میلیارد دلار؛ افزایشی دست کم 43 درصدی در خلال تنها یک‌سال! روزنامه ایران امروز در گزارشی با عنوان «آنچه برای ژنرال های نفتی...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.