خانهاجتماعیمدیرکل انتقال خون...

مدیرکل انتقال خون گیلان: گیلانی ها سال گذشته ۸۷ هزار واحد خون اهدا کردند

مدیرکل انتقال خون گیلان با بیان اینکه اهداکنندگان خون در استان سال گذشته ۸۷ هزار واحد خون اهدا کردند، گفت: ۱۲ هزار و ۷۶۵ نفر برای اولین بار به چرخه اهدای خون پیوستند.

به گزارش گیل و دیلم ، دکتر بابک پاکدل در گفت وگویی، با بیان اینکه ۱۰۱ هزار و ۶۷۷ نفر در گذشته به پایگاه های انتقال خون گیلان مراجعه کردند، گفت: از این افراد ۸۷ هزار نفر موفق به اهدای خون شدند که نسبت به مدت مشابه سال ۱۴۰۰ افزایش ۸.۰۹ درصدی را نشان می دهد.

وی افزود: از مجموع اهداکنندگان یک سال گذشته ۴۹ هزار و ۳۶۲ نفر مستمر و ۲۴ هزار و ۸۳۶ نفر باسابقه بودند و هچنین ۱۲ هزار و ۷۶۵ نفر برای اولین بار به چرخه اهدای خون پیوستند.

مدیرکل انتقال خون گیلان اهداکننده مستمر را اهداکننده ای دانست که فاصله زمانی بین دو اهدای وی کمتر از ۱۲ ماه باشد و تصریح کرد: به تمام اهداکنندگان خون علی الخصوص اهداکنندگان مستمر که اهدای خون را جزء وظیفه انسان دوستانه و اجتماعی خود لحاظ می کنند افتخار می کنیم و در سال جدید برایشان سلامتی، شادمانی و بهروزی آرزومندیم.

پاکدل نیاز به خون و فرآورده‌ های خونی را یک نیاز مداوم و همیشگی دانست و یادآور شد: تهیه فرآورده‌ هایی مثل پلاکت، تنها از خون تازه امکان ‌پذیر است و لذا از عموم هم استانی های عزیز دعوت می‌ شود تا با اهدای خون خویش در تمامی ایام، زندگی را به بیماران نیازمند به خون هدیه کنند.

وی با اشاره به آمار بالای سالمندان و مبتلایان به بیمارهای قلبی، سرطان، تالاسمی و هموفیلی در گیلان، اظهار کرد: تزریق خون تازه و کمتر از ۱۰ روز به بیماران خاص بر روند کیفیت درمان و نقاهت آنان اثرگذار است.

مدیرکل انتقال خون گیلان به اهمیت پلاکت و مزیت تهیه سینگل پلاکت در درمان بیماران سرطانی اشاره و عنوان کرد: اهداکنندگان که همواره در صف کمک به همنوع حضور دارند، می توانند برای کمک به بیماران مبتلا به سرطان نسبت به اهدای پلاکت اقدام کنند.

پاکدل ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان و آرزوی قبولی طاعات و عبادات از مردم نوع دوست گیلان برای ایثار خون و نجات جان همنوعان دعوت کرد و گفت: اهداکنندگان می توانند برای صرفه‌جویی در وقت ابتدا در سایت سازمان انتقال خون ثبت نام کرده و در ساعت تعیین شده به پایگاه انتقال خون مراجعه کنند.

وی متذکر شد: علاقمندان برای ثبت نام در سامانه نوبت دهی اینترنتی نیز می توانند به سایت سازمان انتقال خون به آدرس «https://nobatdehi.ibto.ir» مراجعه کنند

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

مسعود پزشکیان، نماینده تبریز: حاکمیت در بحث حجاب دخالت نکند

نماینده تبریز در مجلس گفت: اصولا حاکمیت نباید در بحث حجاب دخالت کند. در قرآن هم توصیه حجاب به زنان مومن و همسران رسول خداست. مسعود پزشکیان، نماینده تبریز در مجلس در مورد لایحه عفاف و حجاب، گفت: رفتار انسان...

سیدحسن خمینی: ما «جمهوری اسلامی» هستیم؛ امارت اسلامی، خلافت اسلامی و حتی حکومت اسلامی نیستیم

حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی در دیدار اعضای ستاد مرکزی بزرگداشت امام خمینی(س) تأکید کرد: ما «جمهوری اسلامی» هستیم و امارت اسلامی، خلافت اسلامی و حتی حکومت اسلامی نیستیم. نتیجه انقلاب جمهوری اسلامی است و اگر به...

هشدار کوچکی نژاد نسبت به حذف ارز ٢٨۵٠٠ تومانی ؛ دوباره جهش قیمتی رخ می‌دهد | دو سال از عمر دولت گذشته نتیجه جراحی‌ها...

عضو کمیسیون برنامه و بودجه اظهار داشت: معتقدم دولت نباید به این شکل با ارز بازی می‌کرد اما اگر حالا بخواهد ارز ترجیحی را قطع کند باید منتظر جهش قیمتی هم باشد. به گزارش گیل و دیلم به نقل از...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.