×

مدیرکل بازرسی گیلان: تکلیف طرح‌های جنگلداری در استان گیلان مشخص نیست

 • کد نوشته: 9826
 • ۱۳۹۵-۱۱-۰۴
 • 110 بازدید
 • ۰
 • سیف الله مسرور ظهر امروز در جلسه شورای حفظ حقوق بیت‌المال در اراضی ملی و منابع طبیعی استان گیلان با اشاره به اینکه طرح تنفس جنگل‌ها در برنامه ششم توسعه به عنوان یک قانون مصوب شده است اظهار داشت: نجات جنگل‌های استان گیلان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. مدیرکل بازرسی استان گیلان با بیان اینکه […]

  مدیرکل بازرسی گیلان: تکلیف طرح‌های جنگلداری در استان گیلان مشخص نیست
 • سیف الله مسرور ظهر امروز در جلسه شورای حفظ حقوق بیت‌المال در اراضی ملی و منابع طبیعی استان گیلان با اشاره به اینکه طرح تنفس جنگل‌ها در برنامه ششم توسعه به عنوان یک قانون مصوب شده است اظهار داشت: نجات جنگل‌های استان گیلان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

  مدیرکل بازرسی استان گیلان با بیان اینکه نابودی و از بین رفتن جنگل برای افراد سودجو اهمیت ندارد تصریح کرد: در قانون تنفس جنگل طرح‌های جنگلداری باید با راهکارهای فوریتی مشخص شود.

  مسرور با تاکید بر اینکه تکلیف طرح‌های جنگلداری در استان گیلان مشخص نیست بیان کرد: در سال ۹۵ بالغ بر ۱۱۴ هزار و ۵۰۷ تن واردات انواع چوب از منطقه آزاد به استان داشته‌ایم و این میزان در سال‌های گذشته صفر بوده است.

  وی با اشاره به اینکه بهترین چوب های استان گیلان با قطع شدن تبدیل به ذغال و انواع پالت می‌شود و این امر به هیچ عنوان قابل‌قبول نیست خاطرنشان کرد: باید برای رفع نیاز مردم به وارادت چوب روی‌آوریم تا جنگل آسیب نبیند.

  مدیرکل بازرسی استان گیلان با تاکید بر اینکه با توجه به حجم گستردگی در عرصه‌های جنگلی حفاظت فیزیکی از جنگل‌ها در استان تاثیرگذار نیست اعلام کرد: امروز با استفاده از تکنولوژی باید به حفاظت الکترونیکی از جنگل‌ها روی‌ آوریم.

  مسرور  با اشاره به ضررورت حفاظت الکترونیکی از جنگل و با بیان اینکه به وسیله پهباد‌های فیلم برداری می توان سطح وسیعی از اراضی جنگلی را رصد کرد افزود: باید در حفاظت از جنگل سطح کیفی خود را افزایش دهیم.

  وی حفاظت ابتدایی از عرصه‌های جنگلی در این برهه از زمان را نشانگر عدم کارآمدی ساختار عنوان کرد و گفت: تامین نیروهای حقوقی در کنار نیروهای حفاظتی در خصوص حفظ و حراست از عرصه‌های جنگلی باید مد نظر قرار گیرد.

  مدیرکل بازرسی استان گیلان با تاکید بر اینکه با تهیه امکانات و تخصیص منابع مالی به حفظ و حراست از عرصه‌های جنگلی باید انقلابی در حفظ منابع طبیعی حاصل شود تصریح کرد: حفظ جنگل باید یکی از اولویت اقدامات گیلان باشد اما این اولویت در استان دیده نمی‌شود.

  مسرور با بیان اینکه اجرای قانون تنفس جنگل در کشور اجرا و استارت این قانون در گیلان آغاز شده است اعلام کرد: باید با صرف هزینه در حفظ و حراست از جنگل در استان ایستادگی کنیم.

  لینک کوتاه مطلب:

  https://gildeylam.ir/?p=9826

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *