خانهعمرانینماینده تالش، ماسال...

نماینده تالش، ماسال و رضوانشهر در مجلس خبر داد: تخصیص اعتبار ۴۰۰ میلیاردی برای پروژه عظیم کمربندی تالش

نماینده تالش، ماسال و رضوانشهر در مجلس، از تخصیص اعتبار ۱۰۰ میلیارد تومانی برای کمربندی تالش در بودجه سال جاری خبر داد و اضافه کرد: ۳۰۰ میلیارد تومان نیز از محل تهاتر نفت پیش بینی شده است و همچنین پیگیر ردیف ملی هستیم.

به گزارش گیل و دیلم، حسن محمدیاری، با اشاره به پروژه های ملی استان گیلان، اظهار کرد: راه آهن رشت – آستارا یکی از پروژه های مهم استان گیلان است که کلیه نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی پیگیر عملیاتی شدن آن هستند.

وی از تخصیص اعتبارات ویژه برای راه آهن رشت – آستارا در سفر رئیس جمهور به گیلان خبر داد و افزود: پروژه ۱۱ کیلومتری آزادراه قزوین – رشت در محدوده رودبار که یکی از گره های ترافیکی گیلان در پیک مسافرت هاست، در دست پیگیری است.

وی با بیان اینکه مقرر شده از محل تهاتر نفت و طرح شهید سلیمانی بخشی از اعتبار ۱۰۰۰ میلیارد تومانی این پروژه تامین شود، گفت: این پروژه سابقه ۱۲ ساله دارد و اعتبار حدود ۳۰ میلیارد تومانی برای آن پیش بینی شده بود که با توجه به گذشت زمان و افزایش قیمت ها، به ۱۰۰۰ میلیارد تومان رسیده است.

محمدیاری در گفت وگوی تلویزیونی باران از تخصیص اعتبار ۱۰۰ میلیارد تومانی برای کمربندی تالش در بودجه سال جاری خبر داد و اضافه کرد: ۳۰۰ میلیارد تومان نیز از محل تهاتر نفت پیش بینی شده است و همچنین پیگیر ردیف ملی هستیم.

وی کمربندی تالش – سراوان را شاهراه استان گیلان برای استان های اردبیل و آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی دانست و عنوان کرد: کامیون های ترانزیتی آسیای میانه نیز باید از این کمربندی تردد کنند و لذا گره گور ترافیکی منطقه را باز می کند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در ادامه، شهرستان تالش را قطب کیوی گیلان دانست و خاطرنشان کرد: این محصول استراتژیک طی سال های اخیر مغفول مانده و لذا شاهد نارضایتی کشاورزان کیوی کار هستیم.

وی با اشاره به پیگیری عملکرد وزارت جهاد کشاورزی در کمیسیون کشاورزی مجلس، ادامه داد: در جریان جلسه با بخش خصوصی و کیوی کاران و صاحبان سردخانه و صادرکنندگان به محدودیت های صادرات کیوی اشاره شد.

محمدیاری، کشور هندوستان را طرف خرید کیوی گیلان دانست و بیان کرد: اخیرا محدودیت های زیادی برای صادرات کیوی تعیین شده بود که با حضور سفیر هندوستان در مجلس، بر تعامل ظرفیت و رفع محدودیت ها تاکید کردیم.

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

پایان هفته گیلانی‌ها صاف و آفتابی

مدیر کل هواشناسی گیلان گفت: آسمان گیلان فردا آفتابی است و دمای هوا به تدریج افزایش می‌یابد. به گزارش گیل و دیلم ، مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به اینکه آسمان گیلان هم اکنون نیمه ابری است گفت: آسمان گیلان...

لاهیجان میزبان اردوی استعدادیابی تیم ملی بسکتبال نوجوانان دختر

اردوی استعدادیابی دختران بسکتبالیست نوجوان زیر ۱۶ سال منطقه ۲ کشور با شرکت بازیکنان ۷ استان به میزبانی باشگاه چای رفاه لاهیجان برگزار شد. به گزارش گیل و دیلم ، مدیرعامل باشگاه چای رفاه لاهیجان و مسئول برگزاری استعدادیابی دختران...

بستری ۱۱ شهروند کرونایی در شبانه روز گذشته در گیلان

امروز تعداد بستری‌های مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های گیلان به ۲۹ نفر رسیده است. به گزارش گیل و دیلم ، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: با بستری ۱۱ شهروند گیلانی مبتلا به کرونا در شبانه روز گذشته، در حال...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.