خانهاجتماعیواکنش روزنامه جوان...

واکنش روزنامه جوان به حضور بدون حجاب افسانه بایگان

روزنامه جوان با اشاره به حضور بدون حجاب افسانه بایگان در یک مراسم نوشت: بی‌بی‌سی فارسی به سراغ پیرزنان کشف‌حجاب‌کرده رفته و اخبار و گزارش‌های مراسم‌های یادبود و استوری‌های آنان را منتشر می‌کند.

به گزارش گیل و دیلم ، روزنامه جوان با اشاره به حضور بدون حجاب افسانه بایگان در یک مراسم در مطلبی با عنوان ««افسانه» سازی بی‌بی‌سی از بایگانی پیرزنان» نوشت: بی‌بی‌سی فارسی که در پاییز پارسال روزی صد‌ها گزارش و خبر و تصویر از آشوب منتشر می‌کرد و به‌رغم پایان آن در پاییز کار خودش را تا نزدیکی‌های اسفند با یادآوری گزارش‌های قبلی و مناسک و مراسمات ادامه می‌داد، در بهار سال جدید برای جبران فضای خالی رسانه‌اش از عناصر و نشانه‌های آشوب، به سراغ پیرزنان کشف‌حجاب‌کرده رفته است! شبکه وابسته به دولت انگلیس با پوشش لحظه‌به‌لحظه اخبار و گزارش‌های پیرزنان با حجاب‌اختیاری در مراسم‌های یادبود و استوری‌هایی که آنان بعد از حضور خیابانی در صفحات خود منتشر می‌کنند، تلاش دارد تا از بایگانی آن‌ها افسانه‌های جدید بسازد.

اول، حجاب بر پیرزنان فرض نیست و کسانی که فقط پدربزرگ‌ها بازی آنان را در سریال‌های تلویزیونی به‌یاد می‌آورند، با‌حجاب و بی‌حجاب‌شان از نظر شرع تفاوتی ندارد. دیگر اینکه برخی از اینان آن‌قدر چهره‌شان زیر عمل‌های متعدد جراحی تغییر کرده است که دیگر تشخیص اینکه واقعاً همان بازیگران ادعایی بی‌بی‌سی باشند، دشوار است. سوم، از استوری‌ها برمی‌آید که این مادربزرگ‌ها از اینکه در جوانی‌شان نتوانستند خودی نشان دهند مغموم و مغبون شده‌اند و حالا سر پیری، معرکه‌گیری را ر‌ها نمی‌کنند. بهتر بود این ایام زودگذر پیری را هم عفت پیشه می‌کردند که این برای خودشان هم پوشاننده‌تر بود! چهارم آنکه برای بی بی‌سی نگرانیم! روزگاری بزرگان سیاست پای رادیوی انگلیس می‌نشستند. الان تشخیص اینکه این شبکه را زردنویسان رسانه‌ای اداره می‌کنند یا ربات‌ها دشوار است. گیرم که پیرزنی بدون روسری از خانه بیرون آمد و گشتی زد و دوباره به خانه برگشت، از منظر بی‌بی‌سی چه اتفاقی افتاده که صفحات مجازی خود را پر کرده است از این آمدوشد؟!

اینکه چیزی برای انتشار ندارید و ناچار دست از سر افسانه‌های بالای شصت‌سال سرگردان در کوچه‌وبازار برنمی‌دارید، قابل‌قبول نیست. شما الان باید هر روز از فروپاشی ائتلاف جرج‌تاون گزارش بروید! شما حتی برای آنان بلیت پرواز به ایران رزرو کرده بودید، حالا که یکدیگر را به دیکتاتور و نفهم و مزدور این‌وآن بودن متهم می‌کنند، رهای شان کرده‌اید و چسبیده‌اید به بایگانی پیرزنان؟! حیف بی بی‌سی نیست که خبرنگاری با شاهزاده به اسرائیل نفرستاد؟! شاهزاده مگر مجبور نشد در مراسم مذهبی دیوار ندبه که تفکیک زن و مرد داشت، شرکت کند؟! می‌توانستید همان‌جا درباره زن‌زندگی از او بپرسید و کاری حرفه‌ای کنید! یا اینکه همین الان می‌توانید با نازنین و گلشیفته و شیرین و بقایا تماس بگیرید و از ساعت ورود به ایران سؤال کنید. مگر کار حرفه‌ای روزنامه‌نگاری حرام شده است که از بایگانی افسانه می‌سازید؟!

یک کار حرفه‌ای می‌تواند این باشد که مثل همیشه سابقه‌ای از خبر در پایان بیاورید، مثل این نمونه:این بازیگر ایرانی سه سال پیش در یک برنامه تلویزیونی گفته بود «عاشق انقلاب و رهبرم هستم! انقلاب اسلامی بهترینه و من خیلی به انقلاب اسلامی مدیون هستم!»

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

مسعود پزشکیان، نماینده تبریز: حاکمیت در بحث حجاب دخالت نکند

نماینده تبریز در مجلس گفت: اصولا حاکمیت نباید در بحث حجاب دخالت کند. در قرآن هم توصیه حجاب به زنان مومن و همسران رسول خداست. مسعود پزشکیان، نماینده تبریز در مجلس در مورد لایحه عفاف و حجاب، گفت: رفتار انسان...

سیدحسن خمینی: ما «جمهوری اسلامی» هستیم؛ امارت اسلامی، خلافت اسلامی و حتی حکومت اسلامی نیستیم

حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی در دیدار اعضای ستاد مرکزی بزرگداشت امام خمینی(س) تأکید کرد: ما «جمهوری اسلامی» هستیم و امارت اسلامی، خلافت اسلامی و حتی حکومت اسلامی نیستیم. نتیجه انقلاب جمهوری اسلامی است و اگر به...

هشدار کوچکی نژاد نسبت به حذف ارز ٢٨۵٠٠ تومانی ؛ دوباره جهش قیمتی رخ می‌دهد | دو سال از عمر دولت گذشته نتیجه جراحی‌ها...

عضو کمیسیون برنامه و بودجه اظهار داشت: معتقدم دولت نباید به این شکل با ارز بازی می‌کرد اما اگر حالا بخواهد ارز ترجیحی را قطع کند باید منتظر جهش قیمتی هم باشد. به گزارش گیل و دیلم به نقل از...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.