×

کدخدایی:شورای نگهبان به تعریف رجل سیاسی_مذهبی ورود میکند

 • کد نوشته: 6751
 • ۱۳۹۵-۰۷-۲۴
 • 165 بازدید
 • ۰
 • سخنگوی شورای نگهبان می‌گوید: براساس ابلاغیه مقام معظم رهبری وظیفه شورای نگهبان است که تدوین و تصویب شرایط و معیارهای اصل یکصد و پانزدهم قانون اساسی که مربوط به رجل سیاسی – مذهبی است را پیگیری کند. عباسعلی کدخدایی در گفتگو با خبرگزاری خبرآنلاین درباره تعریف و اعلام معیارها و شرایط لازم برای تشخیص رجل […]

  کدخدایی:شورای نگهبان به تعریف رجل سیاسی_مذهبی ورود میکند
 • سخنگوی شورای نگهبان می‌گوید: براساس ابلاغیه مقام معظم رهبری وظیفه شورای نگهبان است که تدوین و تصویب شرایط و معیارهای اصل یکصد و پانزدهم قانون اساسی که مربوط به رجل سیاسی – مذهبی است را پیگیری کند.

  عباسعلی کدخدایی در گفتگو با خبرگزاری خبرآنلاین درباره تعریف و اعلام معیارها و شرایط لازم برای تشخیص رجل سیاسی، مذهبی و مدیر و مدبر بودن نامزدهای ریاست جمهوری براساس ابلاغیه  رهبری درباره سیاست های کلی انتخابات، گفت: از بخش ۵ بند ۱۰ ابلاغیه مقام معظم رهبری استنباط می شود این وظیفه شورای نگهبان است که تدوین و تصویب شرایط و معیارهای اصل یکصد و پانزدهم قانون اساسی را انجام و اعلام کند تا در زمان بررسی صلاحیت ها مدنظر قرار گیرد.

  وی درباره اقدامات انجام شده شورای نگهبان برای تعریف و اعلام معیارهای تشخیص رجل سیاسی، مذهبی نامزدهای ریاست جمهوری افزود: سیاست های کلی انتخابات تازه ابلاغ شده است، این موضوع را در آینده در دستورکار قرار می دهیم، بررسی و اعلام نتیجه خواهیم کرد.

  سخنگوی شورای نگهبان درباره اینکه آیا تدوین تعریف و اعلام این معیارها به انتخابات سال ۹۶ می رسد یا خیر؟ یادآور شد: الان نمی‌توانم زمان قطعی را اعلام کنم اما تلاش می کنیم حسب این بند وظیفه خودمان را انجام دهیم.

  کدخدایی درباره نحوه نظارت شورای نگهبان در بررسی صلاحیت نامزدها، ابطال آرا و استفاده از فناوری های نوین در جهت شفافیت و سرعت بیشتر انتخابات نیز گفت: در کل وقتی پیش نویس قانون به مجلس برود و تصویب شود، شورای نگهبان هم حسب سیاست های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری درباره همه بندها اعلام نظر می کند.

  لینک کوتاه مطلب:

  https://gildeylam.ir/?p=6751

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *