خانهاجتماعییادداشت گیل و...

یادداشت گیل و دیلم ؛ برای ناخدا ایدروم ؛ کشتی نشستگان یا کشتی شکستگان ⁉️

اختصاصی گیل و دیلم |آنگاه که در اوج عنفوان جوانی ،فارغ از هرگونه سبقه ی سیاسی و اجتماعی و فرهنگی ، تا آنجا که گروهی ، تیمی یا جمعی بشناسندتان، سحرگاه با رویای صادقانه ی “شورا “ از خواب خود برخواسته و شاید هرگز باورتان نمی آمد که نتیجه چنین شده و این کرسی را صاحب شوید
احد الناسی هم گمان نمی برد اکنون روزی فرا رسد که آن اتاقک شفاف شیشه ای شورا تبدیل شود به زورق و سکان هدایتش هم در ید اختیار ناخدا ایدرم !؟

و چه سبک بالند آن همسفران عاشقی که در این مسیر به فرمان تو دل به دریای طوفانی زده و تو یکتنه برایشان موج ها را می شکافی . !

ناخدای جوان ؛

تلاش برای این همدلی و مودت مابین همکاران شورانشین ، عایده اش برای شهروندان لاهیجی در حوزه ی خدمات شهری چه بوده؟

راستش آن زمانی که سواحل کیش ، گعده ی ۴ نفره ای بود برای تقسیم مناصب ، می شد همدلی را با حضور همگان معنا نمود . نمی شد؟

تصمیمات این کشتی نشینان شورایی کدام کوچه و خیابان این شهر را از شر بافت های فرسوده راحت نموده و چند متر به بازگشایی معابر شهری در جهت از بین بردن ترافیک سرسام آور برای شهروندان اضافه نموده است

ناخدای جوان ؛

حقیقتا اینگونه مواضع بیش از آنکه موجب آرامش خاطر شهروندان گردد ، نگرانی ها را دو چندان می کند که اینان چگونه کشتی نشستگانی اند که با همه ی این نقصان ها و معضلاتی که سد راه خدمت رسانی به لاهیجوندان توسط مجموعه ی خدمات شهری است ، به جای سر و صدا و اعلام مواضع قانونی و پیگیری مطالبات مردمی ، صدایی از این جمع در نیاید ؟

حتما می دانید که تجربه ثابت نموده ، اکثرا در مواقعی که همدلی ها بیداد نموده و میان افرادی با نگرش ها و آرا متفاوت حلقه ی وصلی فصل ناپذیر بوجود می آید بسیار باید نگران بود !!
و نگرانی هایمان دور باد از سرنشینان این کشتی عریض و طویل!

و اما برای ناخدا ایدرم ولایی!

یادآور می شویم که رهبر انقلاب در جلسه ای با اشاره به بخشی از نامه مولا علی علیه السلام به فرماندهان خود به تبیین جایگاه شفافیت در حکومت علوی پرداخته و فرمودند : این شفافیتی که حالا سر زبان ها افتاده است که “ آقا ، شفاف، شفاف، کلام امیر المومنین است .”
در این صورت آنجا که نه بحثی باشد و نه تضارب آرایی ، می تواند قطعا محل ورود مدعی العموم قدرتمند و قانونمداری باشد که حضورش این روزها التیام بخش آلام خیلی هاست! .
هم او که این روزها قانونمدارانه بدنبال سرشاخه های فساد می گردد تا بدانجا که اخیرا هم به همت او دو بال توانمند یکی از همان سبکبالان عاشق در مجموعه ی ساختمانی …. به وضعیت معلق!! نائل گردیدند تا سرنخ ها به آنان که باید رسد !
و اما اکنون که آن گعده ی ۴ نفره به ۴+۱ تبدیل گردیده ، محبت فرموده و یار تازه نفس جدید الورودتان را برای پاسخ به این قبیل مسائل توجیه و آماده نمایید که بزودی باز هم سوالات بسیاری برای پاسخ گویی مطرح خواهد شد .

حسینعلی دباغ لاهیجی
فعال اجتماعی
۱۴۰۲/۰۶/۲۲

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

سخنگوی شورای شهر لاهیجان : با توجه به وجود بازار پروژه سنگ فرش خیابان شهید کریمی در اولویت قرار گیرد

به گزارش گیل و دیلم به نقل از روابط عمومی شورای شهر لاهیجان ، مهدی عاطف در جلسه شورای شهر گفت: پروژه سنگ فرش خیابان شهید کریمی با توجه به قدیمی بودن منطقه و وجود بازار در اولویت نسبت...

عضو شورای شهر لاهیجان : خیابان شیشه گران و باند کندرو استخر لاهیجان سنگ فرش شود

ایستگاه آتش نشانی و پایگاه اورژانس در زیر پل روگذر میدان گیل احداث شود دکتر ابراهیم خوشحال در جلسه شورای شهر گفت : جهت افزایش خدمات رسانی آتش نشانی و اورژانس و کوتاه شدن زمان رسیدن به محل...

عضو شورای شهر لاهیجان : سنگ فرش خیابان شهید کریمی بزودی آغاز می شود

به گزارش گیل و دیلم به نقل از روابط عمومی شورای شهر لاهیجان ، فرشید فلاح در جلسه شورای شهر گفت : با توجه به اینکه دو سال از عمر شورای ششم پشت سر گذاشته شد و وارد سال...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.